13:53:49 - سه‌شنبه 21 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آب حاصل از تصفیه فاضلاب بوشهر استفاده بهینه شود
آب حاصل از تصفیه فاضلاب بوشهر استفاده بهینه شود
بوشهر- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: آب حاصل از تصفیه فاضلاب شهر بوشهر به عنوان یک منبع جدید و مهم باید مورد استفاده بهینه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، سعید زرین فر روز سه شنبه در نشست کارگروه امور اقتصادی استان بوشهر افزود: فاضلاب در سیستم مدیریت شهری فرصت و تهدید است طوریک از یک سو منبع پایدار و بالقوه برای حل مشکل کمبود آب کشاورزی، صنعت و فضای سبز شهری و از طرف دیگر تهدید بالفعل برای محیط زیست است.
وی اضافه کرد: به همین دلیل باید موضوع آب حاصل از تصفیه فاضلاب در فعالیت های اقتصادی و زیست محیطی مختلف به سرعت تعیین تکلیف شود.
زرین فر ادامه داد: هم اکنون حجم پساب خروجی فاضلاب بوشهر ۳۸ هزار متر مکعب در شبانه روز است و تاکنون دستگاه‌های اجرایی تلاش هایی برای بهره برداری از این منبع آب انجام داده اند.
وی گفت: با این وجود به فعلیت رساندن ظرفیت های نهفته در این حجم از پساب، نیازمند هم افزایی و تعامل بیشتر است.
زرین فر بیان کرد: تهیه و تدوین بسته سرمایه گذاری پساب تصفیه خانه مرکزی فاضلاب بوشهر، جذب سرمایه و اعتبار کافی برای ارتقای تصفیه خانه و اشتغال زایی در منطقه را تسهیل و تغییر ماهیت فاضلاب از تهدید به فرصت را تسریع می کند.
وی افزود: ایجاد تصفیه خانه های محله ای توسط شهرداری نیز راهکار عملیاتی برای استفاده از پساب برای آبیاری فضاهای سبز محله ای است که با توجه به اهمیت و حساسیت های اجتماعی مربوط به سرمایه گذاری های شهرداری، بررسی دقیق تر این موضوع در دستورکار قرار گرفته است.
زرین فر یادآور شد: مطالعات مربوط به پروژه های استفاده از پساب تصفیه خانه های شهرهای گناوه و دیلم نیز در مراحل مختلف انعقاد قرارداد با مهندسان مشاور است.
۶۰۴۳/۷۲۱۲

خبر جدید  پرواز بوشهر- کیش از سر گرفته شد


منبع :: آب حاصل از تصفیه فاضلاب بوشهر استفاده بهینه شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب