14:43:45 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آغاز پنجمین گشت تحقیقاتی کاوشگر خلیج فارس
آغاز پنجمین گشت تحقیقاتی کاوشگر خلیج فارس
به مناسبت روز ملی خلیج‌‌فارس پنجمین گشت تحقیقاتی شناور کاوشگر خلیج فارس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی امروز در بوشهر آغاز به کار کرد.

آغاز پنجمین گشت تحقیقاتی کاوشگر خلیج فارسبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در آیینی که با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و روسای چند دانشگاه استانهای ساحلی برگزار شد گفت: این گشت تحیقاتی سه تا چهار هفته به طول میکشد که در این مدت از بستر و لایههای مختلف دریا نمونه برداری و آزمایش میشود.

بهروز ابطحی افزود: با استفاده از این نمونهها، در خصوص فیزیک و شیمی دریا، زمین شناسی، زیست شناسی دریا، اطلاعات مربوط به تغییر اقلیم و آلودگیهایی که ممکن است در بستر و لایههای دریا وجود داشته باشد، اطلاعاتی به دست خواهیم آورد که در مدیریت و بهرهبرداری از مناطق دریایی و ساحلی به کار خواهد رفت.

خبر جدید  خلیج فارس مواج و متلاطم می‌شود

وی خاطرنشان کرد: ۱۸ دانشگاه استانهای ساحلی، استانهای دیگر و تهران که در حوزه دریا تحقیق می‎کنند عضو اتحادیه دانشگاههای دریایی کشور هستند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم گفت: به منظور توسعه فعالیتهای دریایی از ابتدای سال ۹۶، دانشگاههایی که فعالیت دریایی دارند برنامههای خود را با یکدیگر هماهنگ میکنند که برنامه امروز در بوشهر به همین منظور صورت گرفته است.

خبر جدید  دعوت از خانواده سردار شهید سلیمانی برای حضور در کنگره شهدای بوشهر

مسعود برومند افزود: یکی از کارهایی که در حوزه دریا صورت میگیرد، نمونه برداری از دریاست که پژوهشگاه اقیانوس شناسی هر سال برای این کار ماموریتهای مشخصی دارد و به دانشگاههای دیگر نیز اعلام میکند که میتوانند دانشجویان خود را با این گشتها همراه کنند.

وی بیان کرد: امروز با حضور روسای برخی دانشگاههای فعال در حوزه دریا، همراه گشت تحقیقاتی کاوشگر خلیج فارس شدیم تا افزون بر آشنایی بیشتر با امکانات تحقیقاتی پژوهشگاه اقیانوس شناسی، هماهنگی بیشتری میان دانشگاهها در حوزه دریا ایجاد شود.

خبر جدید  تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر لیگ برتری شد

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر نیز گفت: با توجه به رویکرد برنامه ششم توسعه کشور در حوزه توسعه دریامحور، دانشگاههای استانهای ساحلی، میتوانند نقش موثری در این زمینه ایفا کنند.

دکتر عبدالمجید مصلح افزود: این دانشگاهها میتوانند در زمینه صنایع دریایی، پایش محیط زیستی و زیست فناوری به فعالان این حوزهها کمک کنند و با همکاری دانشگاهها میشود دستاوردهای بیشتری در این حوزهها کسب کرد.


منبع :: http://boushehr.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب