4:42:24 - شنبه 27 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ائمه جمعه اهل سنت استان بوشهر اعدام دسته جمعی علمای عربستان را محکوم کردند
ائمه جمعه اهل سنت استان بوشهر اعدام دسته جمعی علمای عربستان را محکوم کردند
بوشهر- ایرنا- اعضای شورای روحانیت، هیات فتوا، ائمه جمعه شهرها و روستاهای اهل سنت شهرستان های بوشهر،گناوه،کنگان و عسلویه در بیانیه های مشترک و انفرادی اعدام دسته‌جمعی ۳۷ نفر از علما، طلاب و فعالان اجتماعی شیعه و سنی توسط آل سعود را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه که جمعه شب نسخه ای از آن به ایرنا نمابر شده آمده است: از دیدگاه شرع و دین مبین اسلام ریختن خون مسلمانان حرام و بلکه از گناهان کبیره است، به خصوص زمانی که آن خون یک شخص عالم، متفکر، مبارز ،مجاهد و مدافع از حق باشد که هیچ‌وقت راضی نیست تن به ذلت و خواری دهد خواه آن عالم سنی و یا شیعه باشد.
براساس این بیانیه، اقدام اخیر نابخردانه و غیرشرعی عربستان در قتل و کشتار و اعدام به‌ناحق ۳۷ نفر از چند شهر مختلف آن کشور که بیشتر آنها از علما و طلاب برادران شیعه و سه نفر از اهل سنت بودند، بیانگر این حقیقت است که مقامات سعودی هیچ ارزشی به زندگی انسان‌ها قائل نیستد.
دراین بیانیه آمده است:عربستان با این اعمال خود دل ‌، جان و وجدان همه انسان‌های مسلمان و علمای اسلام را رنجانید و آزرده‌خاطر ساخت تمام مسلمانان جهان از این جنایت و عاملان آن مبرا هستند و تنفر و انزجار خود را اعلام می کنند.
این بیانیه می افزاید: در حقیقت این اقدام علیه اهالی شیعه قطیف و الاحساء و در حق شهروندان بی‌گناه خلاف قرآن و سنت اسلام و انسانیت است و تردیدی نیست که رژیم صهیونیستی و آمریکا شریک اصلی در این جنایت هستند.
در این بیانیه اظهار شده است: این جنایت به نام مبارزه با تروریست و اتهام بی مورد نسبت به طلاب اهل علم و رجال دین که گناهی جز شیعه بودنشان و محبت و ارادت داشتن نسبت به اهل بیت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم و دفاع از حقوق اولیه و ابتدایی خود نداشته اند ؛ جهت ایجاد رعب و وحشت در میان شیعیان سرزمین حجاز ، خود اوج تندروی و تروریستی است که ثبات و استقرار منطقه را در این شرایط بسیار حساس کنونی که نه تنها در راستای تقویت روحیه وحدت و اخوت اسلامی نیست بلکه پایه های وحدت ، عزت و شوکت امت اسلام را فرسوده و متلاشی می کند .
در این بیانیه آمده است: هنوز جهان رسوایی و جنایت ننگین علیه خاشقجی توسط مقامات عالی رتبه حکومت آل سعود را فراموش نکرده وخون بی گناه وی خشک نشده، هنوز آزادگان و شیعیان جهان مصیبت اعدام شیخ نمر ،در قلب و خاطرشان تسلی نگشته ، دست زدن به چنین اقدام جاهلانه و کینه توزانه خلاف مصلحت امت اسلام است ، مگر اینکه حکومت آل سعود ارزش و مصلحتی برای امت بزرگ اسلام با همه مذاهب و گرایش های اسلامی آن قائل نباشد.
جامعه اهل سنت و جماعت استان بوشهر ضمن عرض تسلیت به علمای اسلام به‌ویژه خانواده‌های محترم این شهدا خواهان مغفرت و علو درجات برای شهدا و برای بازماندگان اجر جزیل و صبر جمیل مسئلت نموده و این عمل ضد انسانیت را به ‌شدت محکوم و از مدعیان دفاع از حقوق بشر و جامعه بین‌المللی، بررسی و رسیدگی به این امر را خواهانیم.
این بیاینه توسط اعضای شورای روحانیت و هیات فتوا و پاسخگویی به مسائل شرعی اهل سنت استان بوشهر، عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور، ائمه جمعه شهرها و روستاهای شهرستان های بوشهر، گناوه، عسلویه و کنگان صادر شده است.
۶۰۴۷/۶۰۴۵

خبر جدید  استقبال از قهرمانان ورزشی در فرودگاه بوشهر


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب