به گزارش خبرگزاری برنا؛ حسین غفاری پیش ازظهر امروز در شورای پدافند غیرعامل بوشهر با بیان اینکه نیروگاه اتمی بوشهر از ۷ اسفند سال قبل فعالیت آن متوقف شد اظهار داشت: برای انجام تعمیرات نیمه اساسی و تعویض یک سوم سوخت، نیروگاه اتمی بوشهر از ۷ اسفند فعالیت آن متوقف شد.

وی از انجام موفق عملیات یاد شده خبر داد و بیان کرد: پس از انجام موفق این عملیات مجددا، نیروگاه اتمی بوشهر از فردا وارد مدار تولید برق میشود و برق تولیدی به شبکه سراسری متصل میشود.

خبر جدید 

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نیروگاه اتمی بوشهر با بیان اینکه سال قبل ۷٫۲ میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شد افزود: از این میزان برق تولیدی، ۶٫۶ میلیارد کیلووات ساعت تحویل شبکه برق سراسری شد.

غفاری، به برنامه امسال در تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: امسال برای ۲۹۸ شبانهروز موثر برای فعالیت نیروگاه اتمی برنامهریزی شده که تولید ۷٫۳ میلیارد کیلووات ساعت برق از برنامه مهم امسال است.

خبر جدید 

وی، با اشاره به رزمایش پرتوی در نیروگاه هستهای بوشهر و مناطق اطراف تصریح کرد: نیروگاه اتمی بوشهر از ایمنی بالایی در ابعاد گوناگون برخوردار است که آمادگی برای پاسخگویی به حوادث گوناگون بر اساس استانداردهای آژانس بینالمللی هستهای امری مهم و ضروری است و در این راستا رزمایش پرتوی این هفته در بوشهر برگزار میشود.

خبر جدید 

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نیروگاه اتمی بوشهر با تشریح سناریوی تدوین شده برای برگزاری رزمایش پرتوی گفت: تمام امکانات لازم برای تمرین سناریوی رزمایش پرتوی در بوشهر مهیا و اعضای قرارگاه پرتوی از آمادگی بالایی برخوردار است.