آفتاب بوشهر » اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان بوشهر تقویت می‌شود
۳:۲۸:۴۴ - سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان بوشهر تقویت می‌شود
دیلم- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان بوشهر تقویت می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه کرم پور عصر دوشنبه در دیدار با امام جمعه دیلم ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان اظهار داشت: ائمه جمعه محور کارهای فرهنگی هر شهری محسوب می‌شوند و تا زمانی که ائمه جمعه حامی و پشتیبان هستند فعالیت‌های فرهنگی به خوبی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هر جا همدلی و همکاری باشد کارهای فرهنگی از کیفیت مطلوبی برخوردار است افزود: توسعه برنامه‌های فرهنگی هنری نیازمند تعامل و همراهی جمعی است که در این میان ائمه جمعه و جماعات دین خود را به خوبی ادا کردند.

کرم‌پور اظهار داشت: شهرستان دیلم از ظرفیت و قابلیت‌های بسیار بالایی در حوزه فرهنگ و هنر برخوردار است که تعامل و همکاری دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه می‌تواند تأثیر بسزایی داشته باشد.

افزایش کیفی آثار هنری

امام جمعه دیلم نیز ضمن خیرمقدم به مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و اهمیت و توجه ایشان به توسعه بخش فرهنگ و هنر گفت: کارهای فرهنگی در جامعه بسیار حساس و مهم همراه با ظرافت‌های خاصی است و در این ارتباط توانمندی‌های بسیار خوبی در این شهرستان وجود دارد که نشان از همراهی همه دستگاه‌های متولی است.

حجت الاسلام سید ابوالحسن حسینی بوشهری افزود: توجه به مجموعه فرهنگ و هنر از اولویت‌های بسیار مهم در شهرستان است که نیاز به توجه بیشتر در جهت تولید آثار فرهنگی و بالا بردن سطح کیفی آن است که می‌تواند پیامدهای بسیار مطلوبی را برای شهرستان در برداشته باشد.

وی در ادامه به اهمیت و تأثیر گذاری جلسات شورای فرهنگ عمومی در شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: پیگیری جلسات شورا و تأثیر آن می‌تواند به عنوان بازوان حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان باشد و نه تنها باعث ارتقای سطح فرهنگی در جامعه بلکه باعث رشد و پیشرفت فعالیت‌های فرهنگی شود.

جایگاه امام جمعه در رشد فرهنگی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی هنری در شهرستان دیلم گفت: هماهنگی بین ادارات و نهادهای متولی فرهنگ می‌تواند به رشد و تعالی فرهنگی در جامعه منجر شود و در این جایگاه امام جمعه می‌تواند نقش محوری را ایفا کند.

زهره محنایی حضور امام جمعه و رهنمودهایشان را در حوزه فرهنگ و هنر تأثیرگذار دانست و افزود: برای تحقق برنامه‌ها و فعالیت‌های هنری نیازمند تعامل و همراهی همه جانبه نهادهای فرهنگی هستیم و در رأس آن حضور امام جمعه می‌تواند کمک شایانی در این زمینه داشته باشد.

گفتنی است در این دیدار مدیر حراست اداره کل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم نیز حضور داشتند.

کد خبر ۴۵۹۷۵۴۶


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب