11:12:54 - جمعه 11 دسامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای طرح سیاک
اجرای طرح سیاک
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از اجرای طرح سیاک در زمین های کشاورزی استان بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، مهدی اعتمادی افزود: طرحی در جهاد کشاورزی شروع شده با عنوان «سیستم یکپارچه اطلاعات کشاورزی» که به صورت اختصاری به آن «سیاک» می‌گویند و با هدف تحقق اهداف دولت الکترونیک اجرا می‌شود. وی گفت: هدف این طرح این است که بتواند اطلاعات اراضی کشاورزی را در سطح کشور به صورت سامانه‌ای و الکترونیکی جمع آوری کند و فاز اول طرح که شروع شده، تعیین قطعات زمین‌های کشاورزی در سطح کل استان است. اعتمادی افزود: هر جا که اطلاعات از طریق کاداستر موجود بوده آن را بررسی کرده اند و اگر مناسب بوده آن را بارگذاری کرده اند و اگر نیاز بوده، خودشان اطلاعات مربوطه را تهیه کرده و روی سامانه یکپارچه اطلاعات کشاورزی بارگذاری می‌کنند که تا حالا، غیر از چیزی که در کاداستر وجود داشته، ۷۳۰۰ قطعه از اراضی با مساحت ۳۰ هزار و ۱۳۰ هکتار را شناسایی کرده ایم و محدوده آن را مشخص و اطلاعات را روی سیستم بارگذاری کرده ایم و حدود ۵۲ هزار و ۵۰۰ قطعه با مساحت ۳۴۰ هزار هکتار هم قبلا توسط کاداستر انجام شده بود که در مجموع حدود ۶۰ هزار قطعه زمین کشاورزی استان بوشهر شناسایی شده است که ۳۷۱ هزار هکتار را در بر می‌گیرد و بقیه اراضی نیز در حال شناسایی هستند و کار در حال انجام است.
وی گفت: مرحله بعد از مشخص کردن اراضی کشاورزی، بارگذاری اطلاعات است. در این مرحله، تمامی اطلاعات مربوط به زمین‌ها بارگذاری می‌شود که وضعیت زمین، محصولی که کاشت می‌شود، نام صاحب و مالک زمین، وضعیت بافت و خاک، وضعیت آبدهی (دیم است یا آبی) و اطلاعات خود کشاورز را شامل می‌شود و تمامی این اطلاعات و در لایه‌های مختلف در سیستم بارگذاری می‌شود و این تبدیل می‌شود به یک سیستم اطلاعاتی کامل که اطلاعات هر قطعه زمین کشاورزی و خود کشاورز روی آن قرار گرفته و در برنامه ریزی‌های بعدی ما می‌توانیم اطلاعات به روز بهره برداران کشاورزمان را در بخش‌های مختلف داشته باشیم.
اعتمادی افزود: اجرای این طرح به تازگی شروع شده و طولانی مدت و زمان بر است و شاید اجرای کامل آن چند سال طول بکشد، ولی مثل یک بانک اطلاعاتی است که به طور پیوسته به روز می‌شود و اطلاعات جدید روی آن قرار می‌گیرد و می‌تواند در اختیار دستگاه‌های مختلف هم برای برنامه ریزی‌ها قرار گیرد.
وی گفت: این طرح در سطح ۱۰ شهرستان با ۳۷ شهر و ۸۷۶ آبادی شروع شده و بعد از اتمام و تهیه نقشه ها، مرحله بعدی که فاز دوم طرح است و آن هم بارگذاری اطلاعات است، انجام می‌شود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  کشف ۴۰ کیلو گرم تریاک در بندر دیلم
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب