9:51:39 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای طرح icdl ، سبب آشنایی ۲۰۰ نفر از سوادآموزان استان برای کار با رایانه شد
اجرای طرح icdl ، سبب آشنایی ۲۰۰ نفر از سوادآموزان استان برای کار با رایانه شد
بوشهر(پانا)- مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت باید میان سواد و مهارت های مختلف شغلی، زندگی  تلفیق بیشتری صورت گیرد. به گزارش روابط عمومی معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر، علیمراد کرمی در نشست با معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه باید میان سواد و مهارت های مختلف شغلی […]

بوشهر(پانا)- مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت باید میان سواد و مهارت های مختلف شغلی، زندگی  تلفیق بیشتری صورت گیرد. به گزارش روابط عمومی معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر، علیمراد کرمی در نشست با معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه باید میان سواد و مهارت های مختلف شغلی و زندگی، تلفیق بیشتری صورت گیرد اظهار کرد: بر همین اساس در برنامه های سوادآموزی با تلفیق های صورت گرفته، آموزش‌های کاربردی پایه ای سواد با آموزش‌های ترکیبی- مهارتی مانند آموزش مهارت‌های اساسی شغلی، زندگی، اجتماعی و حقوق شهروندی اجرایی شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به برنامه های سوادآموزی این اداره کل برای آموزش مهارت کار با رایانه، افزود: تاکنون با اجرای طرح icdl، ۲۰۰ نفر از سوادآموزان دوره انتقال آموزش مقدماتی آشنایی با سخت افزار، آشنایی کامل با برنامه های ورد، اینترنت و ویندوز و همچنین آموزش پایه ای زبان را فراگرفته اند.
وی تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح جهانی، کشوری و استانی و گسترش روزافزون آموزش در بستر فن آوری اطلاعات و ارتباطات( فاوا)، اهمیت یادگیری این مهارت به ویژه برای گروه هدف سوادآموزی بیشتر به چشم می خورد.
کرمی تاکید کرد: ضروریست تا برنامه های سوادآموزی برای آموزش مهارت کار با رایانه توسط سوادآموزان دوره انتقال در استان با سرعت و تلاش بیشتری ادامه یابد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان به جایگاه حوزه سوادآموزی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: برابر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اولیاء یکی از ارکان مهم تعلیم و تربیت محسوب می شوند از این رو سطح سواد والدین، می تواند نقش موثرتری در میزان مشارکت آنها در فعالیت مدرسه و پیشرفت تحصیلی و تربیتی فرزندانشان ایفا کند.
در ابتدای این نشست معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان برخی از برنامه های این حوزه برای کاهش بی سوادی در استان، به وجود چالش های جدید در این چند ماه اخیر پرداخت و بیان کرد: با وجود تاثیر منفی شیوع ویروس کرونا در برگزاری کلاس های سواد آموزی، با تلاش همکاران سوادآموزی در شهرستان ها و مناطق لحظه ای هم روند آموزش افراد جویای سواد متوقف نشده است.
عباس امید از روند برگزاری امتحانات پایانی دوره های مختلف سوادآموزی گزارشی ارائه کرد. امید خاطرنشان کرد: با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ارزیابی پایانی در دوره های مختلف سوادآموزی در سراسر استان در جریان است.

خبر جدید  چهار مدرسه را برای اسکان فرهنگیان در نظر گرفته ایم

سواد آموزی معاون سواد آموزی استان بوشهر آموزش و پرورش استان بوشهر طرح icdl
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب