11:48:21 - جمعه 11 دسامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای پایلوت نقشه جامع آمایشی موقوفات کشور در بوشهر
اجرای پایلوت نقشه جامع آمایشی موقوفات کشور در بوشهر
امام جمعه بوشهر به طراحی و ایجاد پروژه وقف تولید و اشتغال حسب ظرفیت‌های استانی اشاره‌کرده و افزود: واقفین‌ می‌توانند با ایجاد مراکز تولید متناسب با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های هر منطقه، مراکز تولیدی ایجاد و وقف نمایند تا به هم به تولید ملی افزوده شود و هم ایجاد اشغال شود.

شعار سال: آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری بعدازظهر چهارشنبه در نشست با معاون امور مجلس و استان‌ها و مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اظهار داشت: در مقابل وقف انفعالی باید وقف فعال انجام گیرد.

وی تصریح کرد: باید موارد وقف حسب نیازهای بروز و فوق روز جامعه شناسایی، سپس به خیرین ارائه شود و این وقف به اشکال متمرکز و یا عمومی انجام گیرد.

امام جمعه بوشهر به طراحی و ایجاد پروژه وقف تولید و اشتغال حسب ظرفیت‌های استانی اشاره‌کرده و افزود: واقفین می‌توانند با ایجاد مراکز تولید متناسب با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های هر منطقه، مراکز تولیدی ایجاد و وقف نمایند تا به هم به تولید ملی افزوده شود و هم ایجاد اشغال شود.

خبر جدید  بسته‌های توزیعی برای ترویج زکات بوده، نه کمک معیشتی

وی با اشاره به عرصه تولید و مدیریت علم، افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه می‌تواند در عرصه تولید علم به ویژه در عرصه علوم و معارف اسلامی به حمایت از پژوهشگران، محققین و مؤلفین بپردازد و از تولیدات علمی، تألیف، ارائه و توزیع آنها با دادن تسهیلات، حمایت ویژه کند.

خبر جدید  بحران کرونا در عسلویه شدت گرفت!

صفایی بوشهری بابیان اینکه استان بوشهر غنی‌ترین استان ایران است اما در درون استان برخی اقشار دچار محرومیت‌هایی هستند، افزود: در این رابطه سازمان اوقاف می‌تواند با طراحی جامع محرومیت‌زدایی متناسب با ظرفیت‌های این سازمان و کمک به اقشار محروم و ایجاد پروژه وقف موقوفات جهت محرومیت‌زدایی برای اقشار محروم و صرف عوائد برخی از آنها در این امر حسب ضوابط، به نیازمندان کمک کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر پیشنهاد داد: نقشه جامع آمایشی موقوفات در سراسر ایران جهت شناسایی دقیق و پیشگیری در عرصه موقوفه خواری و استفاده بهینه از موقوفات حسب موازین شرعی، طراحی و تدوین شود.

خبر جدید  بخشنامه صرفه‌جویی ردیف‌های مختلف اعتباری به استان‌ها ابلاغ شد

آیت‌الله صفایی بوشهری تصریح کرد: سازمان اوقاف خیلی می‌تواند در خدمت به نظام اسلامی حسب دانش، کارهای بزرگی انجام دهد و استان بوشهر نیز می‌تواند در این زمینه به عنوان استان پایلوت باشد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: ۲۰ آذر۱۳۹۹، کد خبر: -، mehrnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب