19:55:12 - شنبه 16 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احداث سد خائیز و باهوش با عنایت بیشتر دولت همراه باشد
احداث سد خائیز و باهوش با عنایت بیشتر دولت همراه باشد
بوشهر – نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث سد خائیز و باهوش با عنایت بیشتر دولت همراه باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید کمال‌الدین شهریاری عصر شنبه در نشست شورای اداری تنگستان اظهار داشت: تنگستان از محروم‌ترین و کمتر توسعه یافته‌ترین شهرستان‌های استان بوشهر است.

وی تصریح کرد: بر عکس شهرستان‌های کشور که ۷۰ درصد شهرنشینی دارند و ۳۰ درصد روستانشین هستند، در شهرستان تنگستان ۷۰ درصد روستانشین و تنها ۳۰ درصد در شهرها ساکن هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهر اهرم که مرکز شهرستان است حدود ۵۵ سال است به شهر ارتقا یافته و متأسفانه هنوز جمعیت آن به ۲۰ هزار نفر نرسید و تنها ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد.

وی ادامه داد: شهر اهرم به دلیل اینکه اشتغال غالب آن اشتغال روستایی است که نخل‌داری و باغداری است به همین دلیل شهر اهرم از درآمد سرانه بسیار پایینی برخوردار است که پایین بودن این درآمد سرانه علت عقب ماندگی شهر و شهرستان شده است.

خبر جدید  تولید برق با نیروگاه‌های خورشیدی در استان بوشهر افزایش می‌یابد

شهریاری افزود: به علت پایین بودن سطح درآمد سرانه مردم شهر، مدیریت شهرداری و شهردار شهر از منابع بسیار پایینی برای عمران و آبادی شهر برخورداراست در صورتی شهرداری اهرم هنوز ساختمانی برای خود ندارد.

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ۸۰۰ هزار نخلی که اطراف اهرم است درآمد غالب افراد این شهر را تأمین می‌کند.

وی افزود: تنگستان از ظرفیت بسیار بالایی برخورد دار است و قریب ۱۰۰ کیلومتر مرز آبی و ساحل دریای آزاد دارد که شهرستان از بعضی از کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله قطر و بحرین ساحل بیشتری دارد.

خبر جدید  زمینه حضور حداکثری در انتخابات پیش رو فراهم شود

شهریاری ادامه داد: تنگستان با دارا بودن ساحل می‌تواند در زمینه شیلات، صفاری و گردشگری دریایی منبع بسیار خوبی برای درآمدزایی و اشتغال باشد که متأسفانه به علت عدم سرمایه گذاری در زیرساخت‌ها مانند لایروبی اسکله‌ها و ایجاد پس کرانه و پهلوگیری و تجهیزات بندری موجب شده تا این بنادر از ظرفیت بالایی برای شناورها و صیادی و تجارت و گردشگری برخورد نباشد.

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تنگستان در بخش کشاورزی با وجود رودخانه‌های فصلی که در زمان بارندگی پرآب هستند و موجب بحران و سیل زدگی و تخریب در معابر، مزارع و پل‌ها شهرستان می‌شود و این آب حاصل از بارندگی به علت نزدیکی به دریا و به نبود سد روانه دریا می‌شود.

خبر جدید  پروژه‌های شهرستان کنگان با کیفیت مناسب تکمیل شوند

وی از نماینده عالی دولت در جلسه خواست که به موضوع احداث دو سد حیاتی خائیز و باهوش اهرم عنایت ویژه ای داشته باشند.

شهریاری ادامه داد: احداث سد خائیز و باهوش دو بحران از تنگستان دور می‌کند یکی سیل‌زدگی در زمستان و دیگری کم آبی در تابستان است.

کد خبر ۴۵۶۹۶۷۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب