19:55:12 - شنبه 16 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احداث سد خائیز و باهوش با عنایت بیشتر دولت همراه باشد
احداث سد خائیز و باهوش با عنایت بیشتر دولت همراه باشد
بوشهر – نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث سد خائیز و باهوش با عنایت بیشتر دولت همراه باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید کمال‌الدین شهریاری عصر شنبه در نشست شورای اداری تنگستان اظهار داشت: تنگستان از محروم‌ترین و کمتر توسعه یافته‌ترین شهرستان‌های استان بوشهر است.

وی تصریح کرد: بر عکس شهرستان‌های کشور که ۷۰ درصد شهرنشینی دارند و ۳۰ درصد روستانشین هستند، در شهرستان تنگستان ۷۰ درصد روستانشین و تنها ۳۰ درصد در شهرها ساکن هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهر اهرم که مرکز شهرستان است حدود ۵۵ سال است به شهر ارتقا یافته و متأسفانه هنوز جمعیت آن به ۲۰ هزار نفر نرسید و تنها ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد.

وی ادامه داد: شهر اهرم به دلیل اینکه اشتغال غالب آن اشتغال روستایی است که نخل‌داری و باغداری است به همین دلیل شهر اهرم از درآمد سرانه بسیار پایینی برخوردار است که پایین بودن این درآمد سرانه علت عقب ماندگی شهر و شهرستان شده است.

خبر جدید  ۸۰ درصد مصوبات شورای شهرهای استان بوشهر در کمیته تطبیق تائید شد

شهریاری افزود: به علت پایین بودن سطح درآمد سرانه مردم شهر، مدیریت شهرداری و شهردار شهر از منابع بسیار پایینی برای عمران و آبادی شهر برخورداراست در صورتی شهرداری اهرم هنوز ساختمانی برای خود ندارد.

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ۸۰۰ هزار نخلی که اطراف اهرم است درآمد غالب افراد این شهر را تأمین می‌کند.

وی افزود: تنگستان از ظرفیت بسیار بالایی برخورد دار است و قریب ۱۰۰ کیلومتر مرز آبی و ساحل دریای آزاد دارد که شهرستان از بعضی از کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله قطر و بحرین ساحل بیشتری دارد.

خبر جدید  سرقت و نزاع در راس پرونده های کیفری در استان بوشهر هستند

شهریاری ادامه داد: تنگستان با دارا بودن ساحل می‌تواند در زمینه شیلات، صفاری و گردشگری دریایی منبع بسیار خوبی برای درآمدزایی و اشتغال باشد که متأسفانه به علت عدم سرمایه گذاری در زیرساخت‌ها مانند لایروبی اسکله‌ها و ایجاد پس کرانه و پهلوگیری و تجهیزات بندری موجب شده تا این بنادر از ظرفیت بالایی برای شناورها و صیادی و تجارت و گردشگری برخورد نباشد.

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تنگستان در بخش کشاورزی با وجود رودخانه‌های فصلی که در زمان بارندگی پرآب هستند و موجب بحران و سیل زدگی و تخریب در معابر، مزارع و پل‌ها شهرستان می‌شود و این آب حاصل از بارندگی به علت نزدیکی به دریا و به نبود سد روانه دریا می‌شود.

خبر جدید  سه موکب از تنگستان به مناطق سیل زده لرستان و خوزستان اعزام شدند

وی از نماینده عالی دولت در جلسه خواست که به موضوع احداث دو سد حیاتی خائیز و باهوش اهرم عنایت ویژه ای داشته باشند.

شهریاری ادامه داد: احداث سد خائیز و باهوش دو بحران از تنگستان دور می‌کند یکی سیل‌زدگی در زمستان و دیگری کم آبی در تابستان است.

کد خبر ۴۵۶۹۶۷۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب