آفتاب بوشهر » ارائه آموزش پسماند برای ۱۵ هزار نفر در مهدکودک‌ها و مدارس بوشهر
۱۲:۵۰:۰۲ - شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ارائه آموزش پسماند برای ۱۵ هزار نفر در مهدکودک‌ها و مدارس بوشهر
بوشهر – مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: ۱۵ هزار نفر در مهدکودک‌ها و مدارس شهر بوشهر تعالیم مربوط به پسماند را برای اولین و دومین بار آموزش دیدند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن شجاعی‌پور صبح شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در راستای ارتقای فرهنگ مدیریت پسماند توسط شهروندان، اقدامات زیربنایی مهمی در سطح این سازمان در حال انجام است.

وی افزود: یکی از این مراکز هدف، مهدکودک‌ها و مدارس است که با استفاده از ابزارها و روش‌های مختلف به دنبال نهادینه سازی فرهنگ پسماند هستیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر تصریح کرد: با در نظر گرفتن شرایط سنی مخاطبین، نمایش فیلم و انیمیشن، بازی‌های رایانه‌ای، برگزاری انواع مسابقه و بازی و توزیع هدایای آموزشی مدنظر قرار گرفته است.

شجاعی‌پور ادامه داد: توجه به ترویج آموزش‌های لازم زیست محیطی در موضوع پسماند در مهدکودک‌ها و مدارس با توجه به ضریب اثر گذاری، می‌تواند زمینه ساز توجه آنها برای تغییر رفتارها در سنین بالاتر شود.

وی با بیان اینکه بر اساس یک تفاهم نامه با اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، موضوع آموزش مهدکودک‌ها و مدارس در دستور کار قرار گرفته، بیان کرد: طبق این تفاهم نامه از سال ۹۵ کار آموزش پسماند در مهدکودک‌ها و مدارس شهر بوشهر آغاز شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر عنوان کرد: در سال ۹۷ این طرح از آبان تا اسفندماه انجام شد و طی آن ۱۲ مدرسه و ۲۵ مهدکودک شهر بوشهر به میزان شش هزار نفر آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

شجاعی‌پور ادامه داد: البته بازآموزی مجدد برای ۳۵ مدرسه‌ای که در سال‌های ۹۵ و ۹۶، کار آموزش پسماند در آن انجام شده بود نیز در سال ۹۷ انجام گرفت که در مجموع سال گذشته ۱۵ هزار نفر در مهدکودک‌ها و مدارس تعالیم مربوط به پسماند را برای اولین و دومین بار آموزش دیدند.

کد خبر ۴۶۰۱۲۵۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب