4:16:49 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ارتقا واحد تولید پارازایلین مجتمع پتروشیمی نوری
ارتقا واحد تولید پارازایلین مجتمع پتروشیمی نوری
طرح ارتقا واحد تولید پارازایلین مجتمع پتروشیمی نوری با تکیه بر توان داخلی با موفقیت پایان یافت.

ارتقاء واحد تولید پارازایلین مجتمع پتروشیمی نوریبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: طرح ارتقا برجهای جذب واحد تولید پارازایلین با تلاش بی وقفه و شبانهروزی کارکنان با تولید محصول پارازایلین با موفقیت به پایان رسید.

تقی صانعی اعتبار اجرای این طرح را ۹۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: واحد تولید پارازایلین یکی از واحدهای مهم و کلیدی در سودآوری مجتمعهای پتروشیمی آروماتیک است و در حال حاضر تنها دو شرکت فرانسوی و آمریکایی صاحبان لیسانس واحد تولید پارازایلین در جهان به شمار میآیند.

خبر جدید  روایت تلخ مشکلات درمانی بیماران تالاسمی/ از کمبود دارو و گروه‌های‌خونی تا محدودیت‌های‌شغلی و معیشتی

وی با بیان اینکه این واحد دارای یکی از پیچیدهترین فرایندهای شیمیایی و محصول آن قیمت بالایی در بازار جهانی دارد اضافه کرد: پارازایلین بیشتر در تولید انواع پلاستیکها مانند بطری پلاستیکی و ساخت الیاف مصنوعی کاربرد دارد و در حال حاضر این محصول در پتروشیمی نوری با ظرفیت بیش از ۷۵۰هزار تن در سال و در مجتمع پتروشیمی اصفهان با ظرفیت ۴۴هزار تن در سال تولید میشود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری خاطرنشان کرد: ارتقا واحد تولید پارازایلین درابتدا قرار بود توسط شرکت اروپایی انجام شود اما ناگهان این شرکت اعلام کرد به دلیل تحریمهای یک جانبه ایران توسط آمریکا نمی تواند در طرح مذکور همکاری کند.

خبر جدید 

وی ادامه داد: با توجه به شرایط پیش آمده تولید محصول بدون حضور شرکت خارجی در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه با بر طرف کردن موانع پیش بینی شده و بهرهگیری از توان متخصصان داخلی سرانجام پس از حدود چهار ماه تلاش بی وقفه، خستگی ناپذیر و شبانه روزی، سربازان سرافراز جبهه اقتصادی کشور در پتروشیمی نوری توانستند این طرح حساس و استراتژیک را بدون حادثه با موفقیت به پایان برسانند.

خبر جدید  رئیس جمهوری از عملکرد مدیریت بحران استان بوشهر قدردانی کرد

صانعی تصریح کرد: مجتمع پتروشیمی نوری بهعنوان بزرگترین زنجیره ارزش محصولات آروماتیکی در صنعت پتروشیمی کشور با تولید محصول پارازایلین خوراک پتروشیمی تندگویان را تامین که تولید پایدار محصول پر کاربرد پلیاتیلن ترفتالات (PET) را تضمین میکند.

وی افزود: همچنین مازاد محصول تولیدی به خارج از کشور صادر که باعث افزایش درآمدهای ارزی کشور میشود.


منبع :: http://boushehr.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب