21:04:53 - چهارشنبه 13 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ارشاد از گروه های موسیقی محلی در بوشهر حمایت می کند
ارشاد از گروه های موسیقی محلی  در بوشهر حمایت می کند
بوشهر-ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: نگاه این اداره کل همواره حمایت موثر از گروه های موسیقی محلی است.

به گزارش ایرنا، فاطمه کرم پور روز چهارشنبه در دیدار با هنرمندان موسیقی استان بوشهر افزود: موسیقی محلی بویژه موسیقی سنتی بوشهر به دلیل شاد بودن جذابیت خاص در داخل و خارج از کشور دارد.
وی بیان کرد: امروزه ذائقه مخاطبان موسیقی به سمت حوزه پاپ رفته که باید با تعامل، هم افزایی و کمک یکدیگر موسیقی محلی بوشهر که در سطح ملی و بین المللی شناخته شده است را احیا کرد.
وی ادامه داد: همه دستگاه های اجرایی و انجمن ها با مشکل بودجه مواجه هستند که امیدواریم با برنامه ریزی و تدوین یک برنامه جامع و کامل برای سال آینده این موضوع حل شود.
کرم پور در ارتباط با بیمه هنرمندان گفت: روند این بیمه به دلیل وجود اشکال در سایت مقطعی با مشکل مواجه بود که هم اکنون با حل آن هنرمندان می توانند با مراجعه به واحد صندوق اعتباری بیمه هنرمندان اداره کل و تشکیل پرونده اقدام های لازم را انجام دهند.
وی ادامه داد: هنرمندان موسیقی در شهرستان ها نیز باید تشکیل پرونده را از طریق ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانی انجام و برای تایید نهایی و مراحل بعدی به واحد صندوق اعتباری بیمه هنرمندان اداره کل مراجعه کنند.
کرمپور در ارتباط با تامین محل تمرین گروه های موسیقی نیز اظهار کرد: گروه های متقاضی محل تمرین می توانند با ارائه نامه به معاونت هنری و سینمایی اداره کل و انجام هماهنگی های لازم از سالن و پلاتو های مجتمع فرهنگی و هنری بوشهر استفاده کنند.
وی افزود: امروزه فرهنگ و هنر با رویکرد درآمدزایی و ثروت در جهان شناخته می شود که این مهم باید مدنظر گرفته شود.
در این نشست هنرمندان علاوه بر بیان مسائل و مشکلات این حوزه راهکارهایی برای فعال تر شدن حوزه موسیقی استان ارائه کردند.
در پایان این نشست توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرتضی قائدپوری به عنوان مشاور هنری این اداره کل معرفی شد.
۶۰۴۳/۷۲۱۲

خبر جدید  100میلیارد ریال برای جاده دلوار- جائینک اختصاص یافت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب