13:46:57 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار بوشهر:خلیج فارس نماد عزت ایرانیان در برابر زورگویان است
استاندار بوشهر:خلیج فارس نماد عزت ایرانیان در برابر زورگویان است
بوشهر-ایرنا- استانداربوشهر گفت: خلیج فارس یادآور عزت و سربلندی ملت ایران است که همواره در برابر زورگویان ایستاده و هیچگاه سر تعظیم فرود نیاورده است.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز سه شنبه در آیین بزرگداشت روز ملی خلیج فارس افزود: از زمان که پرتغالی ها در منطقه حضور و با مقاومت مردم مواجه شدند و بعدها که کشور نوظهور انگلیس حضور پیدا می کند با دلاوری مردم این خطه متجاوزان با سرافکندگی هر چه تمام خلیج فارس را ترک کردند.
وی بیان کرد: در صده اخیر و دفاع مقدس نیز در همین خلیج فارس هواپیما و کشتی های ایرانی ساقط شد با این وجود هیچگاه متجاوزان موفق به ساقط کردن عزب و غیرت ایرانیان نشدند.
استاندار بوشهر ادامه داد: رئیسعلی ها همواره از آب و خاک خود در محدوده خلیج فارس دفاع کردند و برای این حراست مردم همواره دوشادوش خود در برابر استعمارگران ایستادگی کردند.
وی افزود: در دیرباز در فاصله کمی از این خلیج فارس در بوشهر یکی وارد کنیسه یکی کلیسا و دیگری وارد مسجد می شده که این نشان صلح و ادب بوشهر است که همیشه سربلندانه دربرابر استعمار ایستادگی کردند.
استاندار بوشهر تاکید کرد: بدون شک کوچکترین تعرض به ملت ایران و بویژه خلیج فارس تکرار جلوه دیگری از کت بستگی متجاوزان برای جهانیان در آب های نیلگون خلیج فارس است.
گراوند در ارتباط با اهمیت خلیج فارس گفت: امکانات و ظرفیت های خلیج فارس باعث شده تا از آن به عنوان قلب زمین نامگذاری شود.
وی افزود: اگر در گذشته تنها نفت خلیج فارس دیده شده این خطه ظرفیت های ناشناخته زیادی نیز دارد که هنوز بهره برداری لازم از آن صورت نگرفته است.
استاندار بوشهر گفت: انگلیسی ها در حالی فتنه جدید جعل خلیج فارس شروع می کنند که نوشته های اروپایی نیز همه از پارسی بودن خلیج است و این مهم گرفتنی نیست.
گراوند افزود: آنها فتنه درست کنند که کشورهای منطقه را در برابر ملت ایران قرار دهند ولی در این مسیر موفقیتی حاصل نخواهند کرد.
وی اظهار داشت: ملت ایران کسی نیست که حتی یک دلار خارج از چارچوب و ضوابط به آمریکا بدهد بلکه همواره مصمم در گرفتن حق خود از آنها است.
۷۲۱۲/۶۰۴۵

خبر جدید  16 ساخت وساز غیرمجاز درگناوه تخریب شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب