به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ عبدالکریم گراوند در نشست شورای آب استان بوشهر با بیان اینکه تمام تلاش مدیران رفع مشکلات کمآبی در شهرها و روستاهای استان بوشهر است، اظهار داشت: در این راستا طرحهای مهمی از جمله حفر، تجهیز و کفشکنی چاههای آب شرب، اجرای خط انتقال، طرحهای آب شیرینکن در روستاها و شهرهای استان بوشهر عملیاتی شده است.

وی، با تاکید بر تسریع اجرای طرحهای آبرسانی گفت: اکنون پروژههای آب شیرینکن در روستاها و شهرهای ساحلی استان بوشهر اجرایی شده که ضرورت دارد روند ساخت آنها تسریع یابد.

استاندار بوشهر ضرورت تسریع در اجرای طرح آبرسانی به روستاها و شهرهای عسلویه را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: رفع مشکلات آبرسانی روستاهای بخش ساحلی دلوار تنگستان باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد و از هیچ کوششی فروگذاری نشود.

گراوند، با اشاره به اجرای طرح آبرسانی شهرستان جم با همکاری وزارتخانههای نیرو و نفت خواستار تسریع طرح آب شیرینکن سیراف تامین کننده آب شهرستان جم شد.

وی، با تاکید بر پیگیری مداوم تسریع اجرای طرحهای آبرسانی خاطر نشان کرد: طرحهای آبرسانی شهرها و روستاهای دشتستان و عسلویه و تنگستان با جدیت بیشتری پیگیری شود.

استاندار بوشهر با قدردانی از فعالیت و خدمات شبانهروزی شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی استان افزود: برای تامین اعتبارات خطوط انتقال آبرسانی خلیج فارس، ۳۰ میلیارد ریال تخصیص مییابد.

گراوند با اشاره به اجرای طرح شیرینسازی آب در شهرها و روستاهای دشتستان گفت: اکنون طرح شیرینسازی آب در دالکی، آبپخش، سعدآباد، شبانکاره، وحدتیه در حال اجراء است که تسریع اجرای این طرحها باید مورد توجه قرار بگیرد.