3:36:39 - دوشنبه 18 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استان بوشهر در مسیر سازندگی، تحول، پیشرفت و توسعه قرار گرفته است
استان بوشهر در مسیر سازندگی، تحول، پیشرفت و توسعه قرار گرفته است
به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاعرسانی دولت،حجتالاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه یکشنبه در نشست خبری پایان سفر کاروان تدبیر و امید به استان بوشهر با قدردانی از استقبال گرم مردم میهماننواز، خونگرم و دلاور بوشهر و کنگان، ادامه داد: فضای هماهنگی و برادری بین شیعه و سنی، مقامات اجرایی، مقننه […]

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاعرسانی دولت،حجتالاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه یکشنبه در نشست خبری پایان سفر کاروان تدبیر و امید به استان بوشهر با قدردانی از استقبال گرم مردم میهماننواز، خونگرم و دلاور بوشهر و کنگان، ادامه داد: فضای هماهنگی و برادری بین شیعه و سنی، مقامات اجرایی، مقننه و نیروهای مسلح در این استان بسیار ارزشمند و مهم است.

روحانی با اشاره به اینکه افتتاح ۴ فاز پارس جنوبی، در یک روز برای کشورمان افتخاری بزرگ است، ادامه داد: روزانه ۱۰۰ میلیون مترمکعب بر ظرفیت تولید گاز و میعانات گازی کشور، اضافه میشود و این به معنای تلاش و کوشش همه مسئولان، مهندسان، کارگران و بخشهای مختلف اجرایی در انجام وظایف ملی است.

رئیس جمهور همچنین به افتتاح پروژههای توسعهای در بخشهای کشاورزی، نیرو، گردشگری، صنعت، ورزش، درمان و بهداشت، اشاره و تأکید کرد: افتتاح این پروژهها بدان معنا است که استان بوشهر در مسیر سازندگی، تحول، پیشرفت و توسعه قرار گرفته است.

روحانی ادامه داد: در بخش کشاورزی، آب و خاک، ۴۴۹ طرح و پروژه در این استان افتتاح شد و این کار بزرگ به معنای آن است که بوشهر زنده و فعال است و وزیر نیرو نیز قول داد تا طرحهای سد تا سال ۱۴۰۰ به پایان برسد.

رئیس جمهور در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره شیرین کردن آب سواحل بوشهر و برنامههای دولت برای شتاب بخشیدن به این طرحها، تأکید کرد: آغاز عملیات اجرایی ۳ پروژه آبشیرینکن در این سفر انجام شد و در حال حاضر نیز دو آب شیرین کن در کنگان فعال است و دولت برای تأمین آب آشامیدنی و بهداشتی تعهد کرده تا در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

خبر جدید  راهپیمایی حمایت از نهاد انقلابی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

روحانی با تأکید بر اینکه هر سرمایهگذار که برای طرحهای آب شیرین کن در کشور سرمایهگذاری کند، دولت آب مصرفی مردم را خریداری خواهد کرد، افزود: البته دولت باید برای این امر یارانه بالایی را پرداخت کند چرا که در شرایط عادی برای رساندن آب سد و رودخانهها به شهرها، در هر متر مکعب هزار تومان هزینه دارد که در شهرها ۵۰۰ تومان و در روستاها ۲۰۰ تومان به فروش میرسد.

رئیس جمهور تأکید کرد: طبق اعلام وزیر نیرو، هزینه شیرین کردن آب در هر متر مکعب در حدود ۵ هزار تومان است که این فاصله را دولت باید جبران نماید و دولت آمادگی دارد در سواحل شمال و جنوب آب مصرفی مورد نیاز مردم را با کمک سرمایهگذاران تأمین نماید که البته سرمایهگذاران در این زمینه کمکهایی از صندوقهای توسعه ملی دریافت خواهند کرد.

روحانی در پاسخ به سؤالی درباره منافع مردم استان بوشهر از پروژههای پارس جنوبی، تأکید کرد: لازم است دولت این مسئله را دنبال کند که البته در اجرای این طرحها، فشارهای محیط زیستی در این استان و عسلویه وجود دارد و برای آن باید درمانی پیدا کرد که در جلسه هیئت دولت کارگروهی با حضور وزرای نفت، مسکن، کشور، بهداشت و همچنین سازمانهای محیط زیست و برنامه و بودجه ایجاد خواهد شد و با کمک مقامات محلی و دانشگاهی، طرحهای لازم برای بهتر شدن مسئله محیط زیست استان، ارائه میشود و طبق گفته وزیر نفت، هر چه از مدت زمان اجرایی شدن فازهای پارس جنوبی بگذرد آلودگی ناشی از آنها کمتر خواهد بود.

خبر جدید  استفاده از اندیشه‌های امام گره‌گشای بسیاری از مسائل مدیریتی است

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مردم استان بوشهر باید از این سرمایه بزرگ ملی استفاده کنند و وزارت نفت نیز در حال کمک به این موضوع است، تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین مردم استان توقع دارند که از نیروهای بومی در صنایع انرژی و سایر بخشها استفاده شود و این حق مردم است و طبق اعلام مهندس زنگنه کلاسهایی برای دانشآموزان در این استان برگزار میشود تا آنان بتوانند با تحصیل در ردههای بالا در این پروژههای ملی و استانی مشغول بکار شوند.

روحانی بر لزوم هماهنگی بین طرحهای استانداری و شرکت نفت تأکید کرد و گفت: وزارت نفت باید در این استان طرحها را بهصورت یکجانبه انجام ندهد و باید در یک جمعی و با هماهنگی به تصویب برسد که این به نفع استان خواهد بود.

خبرنگاری پرسید راهکارهای دولت برای تحقق مطالبات مردمی در خصوص توسعه زیرساختیهای استان با توجه به درآمدهای این استان برای کشور چیست؟ رئیس جمهور تأکید کرد: درآمد دولت در قانون بودجه بهصورت سالانه مشخص است و منابعی که برای کل کشور هزینه میشود در قانون آمده است که این درآمد حاصل از یک استان میزبان صنعت، گمرکات و سایر بخشها، باید برای حقوق کارمندان، بازنشستگان و پیشرفت طرحهای عمرانی کشور استفاده شود، اما کلیت این حرف درست است که مردم میزبان، باید از این درآمدها بهرهمندی بیشتری داشته باشند و دولت در حد اجازه قانون، به این خواسته مردم جامه عمل میپوشاند.

خبر جدید  افزایش اشتغال با رونق تولید/ بسیج ملی در تولید تشکیل شود

روحانی در پاسخ به سؤالی درباره مشکلات مردم بوشهر در فصول گرم و تأمین آب و برق مورد نیاز این استان، تأکید کرد: البته صدا و سیما و روزنامهها باید از لحاظ فرهنگی به دولت کمک کنند تا مصرف در کشور متعادل شود و اگر با سایر کشورها بسنجیم مصرف در بسیاری کشورها ۱.۳ دهم درصد کاهش داشته و در همین مدت در ایران ۱.۶ دهم افزایش داشته است.

رئیس جمهور با اشاره به سختیها و مشکلات دولت در کشور گفت: امیدواریم شرایط بهتری داشته باشیم و مشکلات دولت در سال آتی کمتر شود و هماکنون برای تأمین آب در مکانهای با تنش آبی ۱۸۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده و در بخش برق نیز ظرفیتها در حال افزایش است و با فعال شدن نیروگاههای آبی مشکلات در این زمینه حل شود و این قطعاً از وظایف دولت است.

انتهای پیام/۴۱۲۲/۴۰۹۵/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب