به گزارش خبرگزاری برنا از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به نقل از آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در موردپیشنهاد غیر اصولی برخی از نمایندگان استان های همجوار در شراکت حق آلایندگی و سهم خواهی آنان از پارس جنوبی افزود: بی تردید اعتبارات جبرانی و عوارض آلایندگی توسط صنایع آلاینده حق مسلم مردم استان بوشهر است که بخاطر تحمل رنج ها و مشکلات فراوان آن صنایع مخرب زیست محیطی بویژه جنوب استان باید فقط به این استان تعلق گیرد.

خبر جدید  مرگ کارگر جوان به علت گرمازدگی در بوشهر

وی بیان کرد:سهم خواهی تقاضا کنندگان به هیچ صورت موجه و قابل قبول نیست و در این باره ورود غیر کارشناسانه برخی از مسئولان پایتخت نشین نیز قابل تأمل بوده و شایان بررسی است.

صفایی بوشهری ادامه داد: با دفتر رئیسجمهوری و مسئولان ذیربط صحبت و درخواست کرده ام که این موضوع متوقف و نگرانی مردم استان بوشهر برطرف شود و آنان نیز قول مساعد دادند این پیشنهاد مسکوت و ردّ شود.

خبر جدید  سیل مایع در یکی از پتروشیمی‌های پارس جنوبی

امام جمعه بوشهر ضمن تشکرو قدردانی از همه مسؤولان استان، شخصیت ها و اصحاب رسانه که در این زمینه از حقوق مردم استان دفاع کرده اند، تاکید کرد: به هیچ صورت این موضوع قابل پذیرش نیست و مردم دلاور و شهید پرور بوشهر به هیچ و جه در این باره کوتاه نخواهند آمد.

خبر جدید  موافقان و مخالفان احداث سد باغان بوشهر/ از نگرانی‌کشاورزان تا هشدار خشک‌شدن رودخانه "مُند"/ یک مسئول: طرح اهمیت صنعتی دارد