13:01:48 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش ظرفیت شیرین سازی آب دریا به ۹۰هزار متر مکعب
افزایش ظرفیت شیرین سازی آب دریا به ۹۰هزار متر مکعب
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: با اجرای طرح‌های جدید، ظرفیت شیرین‌سازی آب دریا برای تامین آب آشامیدنی استان بوشهر به ۹۰ هزار مترمکعب در روز خواهد رسید.

افزایش ظرفیت شیرین سازی آب دریا به 90هزار متر مکعببه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، عبدالحمید حمزهپور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال دو دهه خشکسالی را پشت سرگذاشتیم افزود: سال آبی ۹۷-۹۶ شاهد کمترین باران در کشور و بوشهر طی ۵۰سال گذشته بودیم که مشکلات تامین آب آشامیدنی استان بوشهر را دوچندان کرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۵درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر خارج از استان است خاطرنشان کرد: ۶۰ درصد آب آشامیدنی استان بوشهر از سد کوثر در استان کهگیلویه و بویراحمد، ۲۵درصد از خط آبرسانی کازرون و بقیه از طریق چاههای آب استان تامین میشود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تولید آب از طریق شیرینسازی آب دریا خبر داد و اضافه کرد: اکنون دو طرح آب شیرینکن در کنگان و بوشهر با ظرفیت تولید ۲۲هزار و ۵۰۰ متر مکعب آب در شبانهروز وارد مدار است که ۸ درصد آب مصرفی استان را تامین میکند.

خبر جدید  صدور19فقره پروانه بهره برداری معدنی با سرمایه گذاری 43میلیارد ریال دربوشهر

وی از اجرایی شدن تاسیسات جدید آب شیرینکن در شهرهای مختلف استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: اکنون چند طرح آبشیرین کن به ظرفیت۶۰ هزار متر مکعب در حال اجرا است که با وارد مدار شدن این طرحها، تولید آب از آبشیرینکنهای این استان به ۴۰ درصد افزایش مییابد.

حمزهپور با اشاره به اینکه عملیات اجرایی طرح آب شیرینکن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر آغاز شده گفت: عملیات اجرایی فاز سوم ۱۰هزار متر مکعبی بوشهر و ۱۵هزار متر مکعبی شهرهای وحدتیه، دالکی، آبپخش و سعدآباد نیز آغاز شده است.

خبر جدید  اختصاص 1.5میلیارد دلار برای اشتغال روستاییان و عشایر کشور

وی تصریح کرد: از فاز سوم آب شیرینکن بوشهر ۵ هزار متر مکعب آن اواسط تابستان و ۵ هزار متر مکعب دیگر پاییز امسال وارد مدار تولید میشود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه بهزودی سه طرح آبشیرینکن دیگر در استان بوشهر آغاز میشود افزود: طرح ساخت آب شیرینکن عسلویه و تنگستان هر کدام به ظرفیت ۵هزار مترمکعب و آب شیرینکن ۱۷هزار متر مکعبی برازجان در ساحل بوشهر بهزودی پیمانکار و سرمایهگذار آن تعیین میشود.

وی بیان کرد: در مجموع با اجرای این طرحها ظرفیت شیرینسازی آب دریا برای تامین آب آشامیدنی استان بوشهر به ۹۰ هزار مترمکعب خواهد رسید.

خبر جدید 

حمزهپور یکی از مشکلات آبرسانی استان بوشهررا فرسودگی شبکهها عنوان کرد و افزود: بازسازی و نوسازی شبکهها در دستور کار قرار دارد.

وی از همکاری شرکتهای آب و فاضلاب استانهای دیگر برای نوسازی شبکه آب استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: در همین راستا ۵۰ کیلومتر شبکه آب استان بوشهر در سه شهر بوشهر، برازجان و جم با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان نوسازی میشود که نقش مهمی در توزیع عادلانه آب دارد.


منبع :: http://boushehr.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب