20:05:54 - جمعه 8 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اقوام ایرانی نماد همزیستی مسالمت آمیز هستند
اقوام ایرانی نماد همزیستی مسالمت آمیز هستند
بوشهر-ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: اقوام ایرانی همچون رنگین کمانی زیبا با وجود تفاوت های مختلف فرهنگی اما همزیستی مسالمت آمیز دارند.

به گزارش ایرنا، مجید خورشیدی روز جمعه در آیین اختتامیه سومین جشنواره اقوام ایرانی در شهر جدید عالیهشر افزود: شاید در کمتر قطعه از زمین باشد که اقوام آداب، رسوم، فرهنگ و پوشش های مختلف در کنار هم قرار گرفته اند.
وی بیان کرد: در ایران، شهرهای جدیدی که تاسیس می شوند میزبان اقوام مختلف با زبان، آداب و رسوم و مذهب خاص هستند.
خورشیدی ادامه داد: در شهرهای جدید یک مزیت مهم این است که هیچ کس نمی تواند ادعای بومی تر کند و این شهرها به نوعی گردآورنده گروه های مختلف در یک بازه زمانی مشخص هستند.
وی با بیان اینکه شهر جدید عالیشهر نیز ایرانی کوچک است با همان طراوت، زیبایی و مهربانی، ادامه داد: برخی از کشورها زبان مورد استفاده آنها زبان یک قوم است و زبان قوم های دیگر کنار گذاشته می شود ولی در ایران هر قومی با زبان و گویش خود مکالمه می کند.
وی ادامه داد: در ایران تنها یک اقلیت وجود داشته که آن هم اقلیت دینی و برای همه شناخته شده و براساس قانون مورد احترام هستند.
سومین دوره جشنواره اقوام ایرانی از ۱۶ اسفندماه به مدت ۲ روز به میزبانی شهرجدید عالیشهر استان بوشهر برگزار شد.
در این جشنواره ویژه برنامه های مختلفی از جمله نمایشگاه دستاوردهای اقوام ایرانی همراه با موسیقی محلی آنها در عالیشهر برپا شد.
۷۲۱۲/۶۰۴۵

خبر جدید  نام بوشهر درکربلا جاودانه شده است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب