آفتاب بوشهر » برخی رخدادهای فرهنگی متناسب با پیشینه و سابقه استان بوشهر نیست
۱۹:۳۴:۲۶ - جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برخی رخدادهای فرهنگی متناسب با پیشینه و سابقه استان بوشهر نیست
بوشهر – امام جمعه موقت بوشهر گفت: برخی رخدادهای فرهنگی متناسب با پیشینه و سابقه فرهنگی استان بوشهر نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام یوسف جمالی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر با تبریک سال نو اظهار داشت: در هفته گذشته استان بوشهر میزبان رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت بود که طرح‌های مهمی افتتاح و یا آغاز شد.

وی یکی از مهمترین مطالبات مردم استان بوشهر را بهبود وضعیت اشتغال دانست و اضافه کرد: مردم خواستار تحقق سهم ۵۰ درصدی اشتغال بومی‌ها در پارس جنوبی هستند که مسئولان باید به جد پیگیر تحقق این مهم باشند.

امام جمعه موقت بوشهر به حضور گسترده مسافران نوروزی از نقاط مختلف کشور در استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: مردم استان بوشهر مردمی مهمان‌نواز هستند و هرساله در این ایام گردشگران بسیار زیادی به استان می‌آیند.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به حساسیت‌های فرهنگی در جریان سفرهای نوروزی خاطرنشان کرد: برخی رخدادهای فرهنگی متناسب با پیشینه و سابقه فرهنگی این استان نیست.

جمالی با بیان اینکه توجه مهمانان نوروزی به ارزش‌ها و اصول هر منطقه ضروری است تصریح کرد: برخی از افراد تصور می‌کنند وقتی وارد استان دیگری می‌شوند باید آزاد باشند ولی این قابل قبول نیست.

وی با انتقاد از برخی از کشف حجاب‌ها در خودروهای شخصی خواستار برخورد نیروی انتظامی با این وضعیت شد و بیان کرد: رعایت موازین شرعی و اخلاقی در همه زمینه‌ها باید مد نظر باشد.

امام جمعه موقت بوشهر خواستار کنترل بازار و نظارت بر قیمت‌ها شد و افزود: اصناف و دستگاه‌های نظارتی باید در راستای تنظیم بازار و برخورد با متخلفان و سودجویانی که قصد ایجاد هرج و مرج در بازار را دارند برخورد کنند.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید تاکید کرد: دشمنان از همه توان خود در عرصه اقتصادی بر علیه کشورمان استفاده می‌کنند و رونق تولید داخلی نقشه دشمنان را خنثی خواهد کرد.

کد خبر ۴۵۷۳۷۲۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب