12:31:42 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برق تولیدی نیروگاه اتمی بوشهر از فردا به شبکه سراسری متصل می‌شود
برق تولیدی نیروگاه اتمی بوشهر از فردا به شبکه سراسری متصل می‌شود
گروه استان‌ها ــ مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر‌ گفت: پس از انجام برخی تعمیرات نیمه‌اساسی و جابه‌جایی سوخت، فردا مجدداً نیروگاه اتمی بوشهر وارد مدار تولید و برق آن به شبکه متصل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حسین غفاری پیشازظهر امروز در شورای پدافند غیرعامل بوشهر با بیان اینکه نیروگاه اتمی بوشهر از ۷ اسفند سال قبل فعالیت آن متوقف شد اظهار داشت: برای انجام تعمیرات نیمهاساسی و تعویض یکسوم سوخت، نیروگاه اتمی بوشهر از ۷ اسفند فعالیت آن متوقف شد.

وی از انجام موفق عملیات یادشده خبر داد و بیان کرد: پس از انجام موفق این عملیات مجدداً نیروگاه اتمی بوشهر از فردا وارد مدار تولید برق میشود و برق تولیدی به شبکه سراسری متصل میشود.

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نیروگاه اتمی بوشهر با اعلام اینکه سال قبل ۷٫۲ میلیارد کیلوواتساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شد افزود: از این میزان برق تولیدی، ۶٫۶ میلیارد کیلوواتساعت تحویل شبکه برق سراسری شد.

غفاری، به برنامه امسال در تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر پرداخت و خاطرنشان کرد: امسال برای ۲۹۸ شبانهروز مؤثر برای فعالیت نیروگاه اتمی برنامهریزی شده که تولید ۷٫۳ میلیارد کیلوواتساعت برق از برنامه مهم امسال است.

وی با اشاره به رزمایش پرتوی در نیروگاه هستهای بوشهر و مناطق اطراف تصریح کرد: نیروگاه اتمی بوشهر از ایمنی بالایی در ابعاد گوناگون برخوردار است که آمادگی برای پاسخگویی به حوادث گوناگون بر اساس استانداردهای آژانس بینالمللی هستهای امری مهم و ضروری است و در این راستا رزمایش پرتوی این هفته در بوشهر برگزار میشود.

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نیروگاه اتمی بوشهر با تشریح سناریوی تدوینشده برای برگزاری رزمایش پرتوی گفت: تمام امکانات لازم برای تمرین سناریوی رزمایش پرتوی در بوشهر مهیا است و اعضای قرارگاه پرتوی از آمادگی بالایی برخوردارند.

انتهای پیام/ت*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب