۱۲:۵۶:۲۲ - دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه‌های اوقات فراغت در شهرستان گناوه کیفی‌سازی شود
برنامه‌های اوقات فراغت در شهرستان گناوه کیفی‌سازی شود
بوشهر – امام جمعه گناوه گفت: برنامه‌های اوقات فراغت در شهرستان گناوه کیفی‌سازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عبدالهادی رکنی حسینی صبح دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان گناوه اظهار داشت: غنی‌سازی اوقات فراغت باید به صورت ویژه مد نظر قرار گیرد و اقدامات لازم انجام شود.

وی افزود: از سوی ائمه اطهار توصیه شده است که تلاش کنید ساعات زندگی را به چهار بخش تقسیم کنیم اول راز و نیاز با خداوند است و بخش دوم زندگی خود را به امرار معاش اختصاص دهید، بخش سوم را معاشرت با دوستان و نزدیکان قرار دهیم و بخش چهارم لذت بردن از کارهای حلال و اوقات فراغت است.

امام جمعه گناوه افزود: تابستان و اوقات فراغت باید پر بار و متنوع برای نوجوانان و جوانان برنامه ریزی شود.

گسترش برنامه‌های فرهنگی و ورزشی

اسکندر احمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناوه گفت: حدود ۱۸ هزار دانش آموز تا مدت زمان کوتاه دیگر با یک وقت آزاد سه ماهه روبرو هستند و آموزش و پرورش در کنار اداره ورزش و جوانان و همچنین شهرداری و دیگر نهادها باید بتواند اوقات فراغت خوب و سالمی برای آنها مهیا کنند.

وی افزود: با توجه به علاقه مندی که در بین دانش آموزان وجود دارد ورزش بهترین مسیر و انتخاب برای دانش آموزان است و ما باید تفریحات سالم برای آنها در نظر بگیریم و استعداد آنها را شناسایی و شکوفا سازیم.

احمدی اظهار داشت: تمام امکانات ورزشی آموزش و پرورش که شامل ۱۲ مکان ورزشی است را با برنامه‌ریزی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهیم و سعی می‌کنیم که این اتفاق به صورت محله به محله انجام گیرد.

وی تصریح کرد: دو کانون شهید یوسف دشتی برای پسران و کانون الزهرا (س) برای دختران و همچنین دارالقرآن جوادالائمه (ع) یکی از فعال‌ترین مراکز قرآنی استان است که برای پذیرش دانش آموزان آمادگی کامل دارند.

شناسایی استعدادها

رحمان عمادی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناوه گفت: اوقات فراغت با اتمام سال تحصیلی آغاز می‌شود و حضور نوجوانان و جوانان در ورزش گسترش می‌یابد و این نکته روشن کار است ولی ما با کمبود امکانات و فضاهای ورزشی رو به رو هستیم و در بعضی از رشته‌ها جوابگوی آنها نخواهیم بود.

وی افزود: اداره ورزش و جوانان در حوزه آموزش و قهرمانی فعالیت دارد که در تابستان و اوقات فراغت در سال‌های گذشته توانسته‌ایم استعدادها را شناسایی و شکوفا سازیم که این توانایی و شکوفایی با همکاری آموزش و پرورش بوده است.

عمادی بیان داشت: آموزش و پرورش توانسته در این چند سال اخیر فضاهای ورزشی زیادی به وجود آورد و این کمک زیادی به اداره ورزش کرده است و انتظار می‌رود که شهرداری، گمرک و دیگر نهادها نیز برای ساخت و ایجاد فضاهای ورزشی همکاری بیشتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: اداره ورزش و جوانان شهرستان گناوه با داشتن ۳۰ هیئت ورزشی، یک استخر سرپوشیده برای بانوان و آقایان، دو چمن بزرگ و ۵ سالن ورزشی آماده استقبال از اوقات فراغت تابستانی نوجوانان و جوانان است.

توسعه ورزش‌های آبی

رقیه یوسفی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان گناوه گفت: اوقات فراغت اگر منتهی به مسابقات ورزشی و اردوها باشد جذابیت و لذت و همچنین استقبال بیشتری از سوی جوانان و نوجوانان در بر خواهد داشت.

وی افزود: گناوه به عنوان یک شهر بندری باید استفاده از دریا و ساحل و ورزش‌های آبی را داشته باشد و می‌توان با برنامه‌ریزی و مدیریت خوب از ساحل و دریا به نحوه خوب و مناسبی استفاده کرد.

کد خبر ۴۶۲۱۴۵۶


منبع :: برنامه‌های اوقات فراغت در شهرستان گناوه کیفی‌سازی شود

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب