12:56:22 - دوشنبه 20 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه‌های اوقات فراغت در شهرستان گناوه کیفی‌سازی شود
برنامه‌های اوقات فراغت در شهرستان گناوه کیفی‌سازی شود
بوشهر – امام جمعه گناوه گفت: برنامه‌های اوقات فراغت در شهرستان گناوه کیفی‌سازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عبدالهادی رکنی حسینی صبح دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان گناوه اظهار داشت: غنی‌سازی اوقات فراغت باید به صورت ویژه مد نظر قرار گیرد و اقدامات لازم انجام شود.

وی افزود: از سوی ائمه اطهار توصیه شده است که تلاش کنید ساعات زندگی را به چهار بخش تقسیم کنیم اول راز و نیاز با خداوند است و بخش دوم زندگی خود را به امرار معاش اختصاص دهید، بخش سوم را معاشرت با دوستان و نزدیکان قرار دهیم و بخش چهارم لذت بردن از کارهای حلال و اوقات فراغت است.

امام جمعه گناوه افزود: تابستان و اوقات فراغت باید پر بار و متنوع برای نوجوانان و جوانان برنامه ریزی شود.

گسترش برنامه‌های فرهنگی و ورزشی

اسکندر احمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناوه گفت: حدود ۱۸ هزار دانش آموز تا مدت زمان کوتاه دیگر با یک وقت آزاد سه ماهه روبرو هستند و آموزش و پرورش در کنار اداره ورزش و جوانان و همچنین شهرداری و دیگر نهادها باید بتواند اوقات فراغت خوب و سالمی برای آنها مهیا کنند.

خبر جدید  مراسم سالروز تولد و شهادت شهید هنرمند ابراهیم زارعی برگزار شد

وی افزود: با توجه به علاقه مندی که در بین دانش آموزان وجود دارد ورزش بهترین مسیر و انتخاب برای دانش آموزان است و ما باید تفریحات سالم برای آنها در نظر بگیریم و استعداد آنها را شناسایی و شکوفا سازیم.

احمدی اظهار داشت: تمام امکانات ورزشی آموزش و پرورش که شامل ۱۲ مکان ورزشی است را با برنامه‌ریزی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهیم و سعی می‌کنیم که این اتفاق به صورت محله به محله انجام گیرد.

وی تصریح کرد: دو کانون شهید یوسف دشتی برای پسران و کانون الزهرا (س) برای دختران و همچنین دارالقرآن جوادالائمه (ع) یکی از فعال‌ترین مراکز قرآنی استان است که برای پذیرش دانش آموزان آمادگی کامل دارند.

خبر جدید  سفر رئیس جمهور فرصتی برای توسعه استان بوشهر است

شناسایی استعدادها

رحمان عمادی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناوه گفت: اوقات فراغت با اتمام سال تحصیلی آغاز می‌شود و حضور نوجوانان و جوانان در ورزش گسترش می‌یابد و این نکته روشن کار است ولی ما با کمبود امکانات و فضاهای ورزشی رو به رو هستیم و در بعضی از رشته‌ها جوابگوی آنها نخواهیم بود.

وی افزود: اداره ورزش و جوانان در حوزه آموزش و قهرمانی فعالیت دارد که در تابستان و اوقات فراغت در سال‌های گذشته توانسته‌ایم استعدادها را شناسایی و شکوفا سازیم که این توانایی و شکوفایی با همکاری آموزش و پرورش بوده است.

عمادی بیان داشت: آموزش و پرورش توانسته در این چند سال اخیر فضاهای ورزشی زیادی به وجود آورد و این کمک زیادی به اداره ورزش کرده است و انتظار می‌رود که شهرداری، گمرک و دیگر نهادها نیز برای ساخت و ایجاد فضاهای ورزشی همکاری بیشتری داشته باشند.

خبر جدید  موانع توسعه صادرات و واردات شهرستان تنگستان مرتفع شود

وی تصریح کرد: اداره ورزش و جوانان شهرستان گناوه با داشتن ۳۰ هیئت ورزشی، یک استخر سرپوشیده برای بانوان و آقایان، دو چمن بزرگ و ۵ سالن ورزشی آماده استقبال از اوقات فراغت تابستانی نوجوانان و جوانان است.

توسعه ورزش‌های آبی

رقیه یوسفی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان گناوه گفت: اوقات فراغت اگر منتهی به مسابقات ورزشی و اردوها باشد جذابیت و لذت و همچنین استقبال بیشتری از سوی جوانان و نوجوانان در بر خواهد داشت.

وی افزود: گناوه به عنوان یک شهر بندری باید استفاده از دریا و ساحل و ورزش‌های آبی را داشته باشد و می‌توان با برنامه‌ریزی و مدیریت خوب از ساحل و دریا به نحوه خوب و مناسبی استفاده کرد.

کد خبر ۴۶۲۱۴۵۶


منبع :: برنامه‌های اوقات فراغت در شهرستان گناوه کیفی‌سازی شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب