11:19:05 - جمعه 8 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه‌های منابع طبیعی بوشهر با محوریت آموزش برگزار می‌شود
برنامه‌های منابع طبیعی بوشهر با محوریت آموزش برگزار می‌شود
بوشهر- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه یکی از وظایف منابع طبیعی حفاظت از این منابع است، ببیشترین برنامه‌های هفته منابع طبیعی را به آموزش اختصاص داده ایم.

سید عبدالحمید منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با تبریک هفته منابع طبیعی اظهار داشت: اصلی‌ترین اهداف منابع طبیعی حفظ، احیا، توسعه و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع است.

وی افزود: در شهرستان بوشهر بالغ بر ۱۸ هزار و ۷۳ هکتار اراضی بیابانی وجود دارد که بالغ بر ۹۰۰ هکتار آن تا کنون با اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی گونه‌های مختلف گیاهی به ویژه گیاهان دارویی کاشت شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوشهر در ادامه بیان کرد: با توجه به وجود شن‌های روان که موجب ایجاد ریزگردها می‌شود، طرح‌های بیابان‌زدایی در این مناطق به کاهش این پدیده کمک می‌کند.

خبر جدید  استان بوشهر امروز مورد مثبت ابتلا به کرونا نداشت

منصوریان آبخیز داری را یکی از اولویت‌های منابع طبیعی شهرستان به دلیل کم آبی و خشکسالی بیان کرد و گفت: در همین راستا در حوزه آبخیزداری شهرستان پروژه‌های مختلفی در راستای استحصال آب باران اجرا شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: اجرای این طرح‌ها موجب استحصال هزار و ۵۰۰ هزار متر مکعب آب باران شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوشهر از رشد ۳۰ درصدی تولید نهال در این شهرستان خبر داد و خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان، امسال ۱۰۰ هزار اصله نهال در نهالستان‌های شهرستان تولید شد.

خبر جدید  ظرفیت مراکز اسکان فرهنگیان در بوشهر، گناوه و دیلم تکمیل شد

وی سازمان‌های مردم نهاد را بازوی توانمندی برای حفاظت از منابع طبیعی دانست و عنوان کرد: در راستای حفاظت از منابع طبیعی مأموران حفاظت ما به صورت مدون در حال گشت زنی هستند و سازمان‌های مردم نهاد نیز در این راستا به ما کمک می‌کنند.

منصوریان به اجرای طرح‌های اشتغالزایی در سال جاری اشاره کرد و افزود: در سال جاری بالغ بر ۷۵۵ هکتار از اراضی ملی شهرستان به طرح‌های اشتغالزایی اختصاص داده شده است که این طرح‌ها در حوزه کشاورزی، دامداری و پرورش میگو است.

خبر جدید  50کیلومتر از شبکه های آبرسانی استان بوشهر درحال نوسازی است

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوشهر در ادامه اظهار داشت: همچنین در سال جدید دو معدن به متقاضیان واگذار شده است.

منصوریان عمده برنامه‌های هفته منابع طبیعی در شهرستان را کاشت نهال و برگزاری برنامه‌های آموزشی عنوان کرد و گفت: مردم نیروهای توانمندی برای حفاظت و حراست از منابع طبیعی هستند به همین منظور برنامه‌های آموزشی ویژه قشرهای مختلف جامعه در رده‌های سنی متفاوت برگزار خواهد شد.

کد خبر ۴۵۶۲۲۰۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب