12:48:20 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری رزمایش پرتوی در بوشهر
برگزاری رزمایش پرتوی در بوشهر
جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: رزمایش پرتوی با هدف هماهنگی میان نیروها، تجهیزات و دستگاه‌های مختلف هنگام بروز حوادث احتمالی فردا در بوشهر برگزار می شود.

فردا؛ برگزاری رزمایش پرتوی در بوشهربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، سردار علی اصغر زارعی در حاشیه نشست اعضای کارگروه تخصصی اطلاع رسانی و مدیریت افکار رزمایش پرتوی بوشهر در صداوسیمای مرکز بوشهر

بیان کرد: باتوجه به وجود نیروگاه اتمی در کشور، آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران خواسته است رزمایش پرتویی برگزار کند.

وی افزود: هدف از برگزاری این رزمایش هماهنگی میان نیروها و امکانات برای مقابله با حوادث احتمالی است.

جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه رزمایش پرتوی بوشهر مطابق دستورالعمل آژانس بین المللی انرژی اتمی برگزار میشود تصریح کرد: تعریف وظایف دستگاهها و هماهنگی میان آنها برای برگزاری هر چه بهتر این رزمایش ضروری است.

خبر جدید  فعالیت پایگاه‌های مدارس برای کمک به سیل زدگان

وی برگزاری این رزمایش را در افزایش آمادگی دستگاهها و مردم بوشهر مهم و تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: ما در سال ۹۳ نیز در بوشهر رزمایش پرتوی برگزار کردیم و امسال این رزمایش را برای آمادگی هر چه بیشتر تکرار میکنیم.

سردار زارعی تاکید کرد: برای اینکه افراد ودستگاهها وظایف خود را در زمان حوادث به طور مرتب تمرین کنند و همیشه آماده باشند باید رزمایشها در حوزههای مختلف سالانه برگزار شود.

وی با تاکید بر ایمن بودن نیروگاه اتمی بوشهرگفت: این نیروگاه مطابق اصول آژانس بین المللی انرژی اتمی ساخته شده و تا امروز با کیفیت مناسبی کار کرده و آژانس هم بارها تائیدیه خود را درباره فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر اعلام کرده است.

خبر جدید  ادامه ناپایداری‌های جوی در استان بوشهر

جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: با اینکه هیچ نگرانی از نظر ایمنی نیروگاه بوشهر نداریم، با این حال لازم است که مانند دیگر کشورها آمادگی خود را برای مقابله با حادثه احتمالی حفظ کنیم.

وی با اشاره به حادثه سیل امسال گفت: اگر رزمایشهایی برای مدیریت حادثه سیل برگزار کرده بودیم به یقین سریعتر حوادث پیش آمده را مدیریت میکردیم.

سردار زارعی خاطرنشان کرد: برگزاری رزمایش برای ایجاد آمادگی میان دستگاهها و مردم در همه دنیا امری طبیعی و رایج و برای آمادگی در برابر حوادث احتمالی ضروری است.

خبر جدید  آغاز هفته ای بارانی

رییس کارگروه تخصصی اطلاع رسانی و مدیریت افکار رزمایش پرتوی نیز گفت: برای اطلاعرسانی هر چه بهتر این رزمایش راهاندازی رادیو رزمایش را در روز برگزاری رزمایش در دستور کار قرار دادهایم تا پوشش رسانهای مطلوبی در منطقه انجام شود.

سید حسین ناظر با بیان اینکه از چهار روز قبل از برگزاری رزمایش برنامههای مختلفی در حوزه رادیو، خبر و تولید سیما از شبکههای استانی و ملی پخش شده است افزود: ۱۷ گروه رادیویی، تلویزیونی و خبری در صداوسیما پوشش رسانهای رزمایش پرتوی را برعهده خواهند داشت.


منبع :: http://boushehr.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب