11:15:36 - یکشنبه 17 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره‌برداری از دو طرح مهم گازی پارس جنوبی
بهره‌برداری از دو طرح مهم گازی پارس جنوبی
ایلنا: فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ میدان گازی پارس جنوبی تا ساعاتی دیگر با حضور رئیس جمهور در بندر کنگان استان بوشهر به بهره برداری رسمی می رسد.

فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ میدان گازی پارس جنوبی تا ساعاتی دیگر با حضور رئیس جمهور در بندر کنگان استان بوشهر به بهره برداری رسمی می رسد.

به گزارش ایلنا، با بهره برداری از این فازها در آستانه روز ملی شدن صنعت نفت ایران در برداشت گاز از حریف قطری پیشی می گیرد.

فاز ۱۳ با چهار سکوی دریایی، ۳۸ حلقه چاه و چهار خط لوله به طول هر کدام ۹۰ کیلومتر، فازی صد در صد ایرانی در همه مراحل طراحی، ساخت و راه اندازی است که در مدت صد ماه اجرا شده است.

خبر جدید  اظهارات تکان‌دهنده از حادثه کودک آزاری در بوشهر/ هویت کودک مشخص نیست/ تکلم "مبین" 8 ساله پس از یک‌ماه

فاز ۱۳ با هدف تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد و تولید سالانه یک و نیم میلیون تن ال پی جی، و یک میلیون تن اتان در فاصله ۱۰۰ کیلومتری ساحل کنگان اجرا شده است.

ارزش محصولات تولیدی فاز ۱۳ ۵ میلیون دلار در روز است.

خبر جدید  ابزارهای تربیتی باید مبتنی بر ساحت‌های شش‌گانه سند تحول بنیادین باشد

همچنین فاز ۲۲ تا ۲۴ میدان گازی پارس جنوبی با چهار سکوی دریایی، ۳۸ حلقه چاه و سه خط لوله در فاصله ۱۰۵ کیلومتری ساحل کنگان واقع شده است.

این فازها که همه مراحل طراحی، ساخت و راه اندازی تجهیزاتش صد در صد ایرانی است دو میلیارد فوت مکعب گاز را از دریا به خشکی منتقل میکند.

خبر جدید 

فازهای ۲۲ تا ۲۴ برای تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز، ۷۷ هزار بشکه میعانات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد و تولید سالانه یک و نیم میلیون تن گاز مایع و یک میلیون تن اتان طراحی و ساخته شده است.

ارزش محصولات تولیدی این فازها روزانه ۳۰ میلیون دلار برآورد شده است.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب