20:01:24 - یکشنبه 17 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره برداری از ۲۱ طرح مهم اقتصادی با حضور رئیس جمهور
بهره برداری از ۲۱ طرح مهم اقتصادی با حضور رئیس جمهور
رئیس جمهور گفت: امروز روز مقاومت بر سرآرمان ها مقابل بدخواهان نظام به‌ویژه آمریکاست.

بهره برداری از 21 طرح مهم اقتصادی با حضور رئیس جمهوربه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، بهرهبرداری و اجرای چهار طرح توسعه بندر بوشهر به آغاز شد.
وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: یکی از طرحهایی که به بهرهبرداری رسید ، اسکله ۵۰ هزار تنی کانتینری مجتمع بندری نگین است که با اعتبار بیش از ۹۰میلیارد تومان به همت بخش خصوصی ساخته شده است.
محمد اسلامی افزود: دومین طرح نیز لایروبی پای اسکله مجتمع بندری نگین به حجم یک میلیون متر مکعب و با عمق ۱۲.۵ متر است که سازمان بنادر و دریانوردی با اعتبار بیش از ۳۰ میلیارد تومان آن را اجرا کرده است.
وی بااشاره به آغاز اجرای دو طرح در بندر بوشهر گفت: یکی از طرحها ساخت جاده دسترسی جزیره نگین به طول ۹ کیلومتر و یک پل به طول ۱۷۶ متر است که با هزینه ۶۳ میلیارد تومان از اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی ایجاد میشود.
اسلامی افزود: دیگر طرحی که اجرای آن آغاز شد، طرح لایروبی کانال داخلی و خارجی دسترسی بندر بوشهر است که با حجم ۵ میلیون و ۷۵۰ متر مکعب و سرمایه گذاری ۱۹۰ میلیارد تومانی سازمان بنادر و دریانوردی اجرا خواهد شد.
همچنین افتتاح یک واحد صنعتی و اجرای سه طرح صنعتی دیگر آغاز شد.
معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: در این سفر، طرح سیمان خاکستری شرکت سیمان مُند دشتی با سرمایه گذاری ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال بهره برداری شد و اجرای طرح تولید پلیت باطری، انباره های سرب اسیدی و طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم با سرمایهگذاری هزار و ۹۱۴ میلیارد ریال آغاز شد.
سعید زرندی افزود: کارخانه سیمان مُند در شهرستان دشتی با ظرفیت سالانه هزار و ۲۰۰ تن سیمان خاکستری زمینه اشتغال مستقیم ۱۷۰ نفر را فراهم کرده است.
وی همچنین با اشاره به آغاز اجرای سه طرح گفت: یکی از این طرحها، طرح شرکت صنایع عمران زاگرس خورموج با پیش بینی تولید سالانه ۲۰ هزار تن کاغذ از کربنات کلسیم و اشتغال ۱۳۷ نفر است که با سرمایه گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اجرا خوهد شد.
زرندی افزود: دو طرح دیگر هم مربوط به شرکت تجارت تدبیر سایناست با پیش بینی تولید سالانه یک میلیون عدد انباره های سرب اسیدی و پنج هزار تن پلیت باطری، که با سرمایه گذاری۴۱۴ میلیارد ریال در شهرستان بوشهر اجرا میشود و برای ۷۲ نفر شغل ایجاد میکند.
همچنین بهره برداری ۶ طرح مهم حوزه کشاورزی هم آغاز شد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با بهرهبرداری از این طرحها، ۶ هزار و ۸۸۷ نفر صاحب شغل شده اند.
بخشنده افزود: از جمله این طرحها میتوان به ۳۱۹ پروژه در حوزههای آب، خاک و آبخیزداری اشاره کرد که با اعتبار ۵۴۹ میلیارد ریال اجرا شده است.
وی گفت: ساخت بزرگترین شهرک شیلاتی کشور با سرمایهگذاری بیش از ۲۶۲ میلیارد تومان به همت بخش خصوصی در بخش ریگ از توابع شهرستان گناوه آغاز شد که با تکمیل آن، زمینه اشتغال هزار و ۴۶۰ نفر فراهم شده است.
بخشنده همچنین از بهرهبرداری و آغاز اجرای ۲۳ پروژه شیلاتی نیز با سرمایه گذاری سه هزار و ۸۴۸ میلیارد ریال و اشتغال دو هزار و ۸۴۳ نفر خبر داد.
وی آغاز اجرای فاز نخست شبکههای فرعی نخیلات دشتستان به مساحت ۱۰ هزار و صد هکتار و اعتبار ۱۸۰۰ میلیارد ریال را از دیگر پروژه ها عنوان کرد وگفت: ۱۴ طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی با ظرفیت ۳۵ هزار تن و اعتبار ۲۸۷ میلیارد ریال افتتاح شد که زمینه اشتغال ۱۲۵ نفر را فراهم کرده است.
بخشنده افزود: ۹۵ طرح گلخانهای هم در سطح ۱۰۳ هکتار با اعتبار هزار و ۷۰ میلیارد ریال و ایجاد هزار و ۳۰ فرصت شغلی، به بهرهبرداری رسید.
وی گفت: ۶۴۰ طرح برخوردار از تسهیلات توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری نیز با اعتبار هزار و ۴۲۵ میلیارد ریال و ایجاد هزار و ۴۲۹ فرصت شغلی افتتاح شد.
افتتاح ۲۶ پروژه بهداشتی ، درمانی هم با سرمایه گذاری ۲۹۲ میلیارد ریال آغاز شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این طرح ها شامل خانه بهداشت، اورژانس جاده ای، کلینیک تخصصی آزامایشگاهی،مرکز تصویر بردرای پزشکی، اورژانس شهری و مرکز خدمات جامع سلامت است.
سعید نمکی افزود: اجرای ۲۱ پروژه بهداشتی و درمانی شامل واحد مسکونی پزشکان، کلینیک تخصصی ، اورژانس جاده ای، مرکز خدمات جامع سلامت، اورژانس شهری و پایگاه بهداشت هم با سرمایه گذاری ۳۱۶ میلیارد ریال آغاز شد.
همچنین با حضور وزیر نیرو اجرای آب شیرین کن وحدتیه آغاز شد.
رضا اردکانیان گفت: برای اجرای این آب شیرینکن ۱۹۲ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت .
وی گفت: این آبشیرین کن دو شهر دالکی و وحدتیه و ۲۴ روستا را با جمعیت ۳۵ هزار نفر تحت پوشش قرار میدهد.
اردکانیان مدت زمان ساخت آن را یک سال عنوان کرد و افزود: ۵۰ درصد از ظرفیت این آبشیرین کن در نیمه نخست سال ۹۸ و بقیه تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری برسد.
وزیر ورزش و جوانان هم در مراسم افتتاح پنج طرح ورزشی به صورت ویدئو کنفرانس، گفت: این طرحها به ارزش ۱۰۱ میلیارد ریال افتتاح شده است.
مسعود سلطانی فر افزود: سالن ورزشی چند منظوره امید نخل تقی، سالن ورزشی نشاط بیدخون، سالن وررشی بانوان چریف عسلویه، زمینهای چمن مصنوعی فوتبال خورموج و دیر، طرحهایی هستند که در این سفر به بهره برداری میرسند.

هشت طرح میراث فرهنگی و گردشگری هم به بهره برداری رسید.

خبر جدید  آغاز فرایند نام نویسی ودیعه گذاران حج تمتع در کاروان ها

رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: ا ین طرح ها شامل مدرسه تاریخی گلستان، عمارت مبارکی، قلعه ملک منصورخان شبانکاره ای، هتل دو ستاره ناکو، هتل سنتی ادریس، مجتمع گردشگری تفریحی الماس دشتستان، سفره خانه سنتی دشتی و کشتی تفریحی سکان طلایی هستند.

مونسان افزود: برای اجرا و بهره برداری از این پروژه ها ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است. با بهره برداری از این طرح ها چرخه صنعت گردشگری دراستان بوشهر بیش از همیشه به گردش درمی آید.

خبر جدید  گردشگری دریایی و ورزش‌های آبی در استان بوشهر گسترش می‌یابد

وی گفت: دربافت تاریخی شهربوشهر دو عمارت که جزو مطالبات مردمی بوده بازسازی شده است.

۵۰ طرح گازرسانی هم به بهره برداری رسید.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: گازرسانی به جزیره شیف در استان بوشهر، طرح گازرسانی به کمپ صدف و مروارید نیروگاه اتمی بوشهر نیز همزمان با سفر دکتر روحانی به بوشهر به بهرهبرداری خواهد رسید.

خبر جدید  صدور دفترچه رایگان بیمه سلامت از امروز

سعید مؤمنی هزینه گازرسانی به پروژههای یاد شده را حدود ۱۱ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با بهرهبرداری از این طرحها، بیش از هزار و ۸۰۰ خانوار از نعمت گاز بهرهمند خواهند شد.

وی گفت: خط لوله انتقال گاز به جزیره شیف ۲.۵ کیلومتر است.

مؤمنی با بیان اینکه برای گازرسانی به این جزیره و کمپ صدف و مروارید نیروگاه اتمی استان بوشهر، ۲۱ کیلومتر خط تغذیه، بیش از ۲۵ کیلومتر شبکه به همراه یک ایستگاه تقلیل فشار TBS نیز در مدت هفت ماه ساخته گفت: این پروژهها آماده بهرهبرداری است.


منبع :: http://boushehr.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب