20:32:07 - سه‌شنبه 11 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بوشهر|دمای هوا در دشتستان و دشتی به ۵۰ درجه افزایش می‌یابد
بوشهر|دمای هوا در دشتستان و دشتی به ۵۰ درجه افزایش می‌یابد
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت:انتظار می‌رود در روزهای پایانی هفته دمای هوا در برخی نقاط استان بوشهر همچون دشتستان و دشتی به آستانه ۵۰ درجه سلسیوس برسد که باید از ترددهای غیرضروری در ساعات گرم روز خودداری شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فرجاله شکوهیپور ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت جوی استان بوشهر ازافزایش سرعت وزش باد در استان خبر داد و اظهار داشت: بررسی نقشههای هواشناسی نشان دهنده آرامش نسبی جو و دریا طی امروز در استان بوشهر است.

وی بیان کرد: در سه روز آینده تا پایان هفته به سبب افزایش سرعت وزش باد شمال غربی، خلیج فارس به ویژه سواحل شمالی و مرکزی استان بوشهر مواج و متلاطم میشود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به افزایش دمای در استان گفت:انتظار میرود در روزهای پایانی هفته دمای هوا در برخی نقاط استان بوشهر همچون دشتستان و دشتی به آستانه ۵۰ درجه سلسیوس برسد.

وی تاکید کرد: توصیه میشود تدابیر لازم و جدی برای مصرف بهینه آب و برق اندیشیده شود و شهروندان برای جلوگیری از گرمازدگی از ترددهای غیرضروری در ساعات گرم روز خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از مواج شدن خلیج فارس خبر داد و بیان کرد: از اواخر روز چهارشنبه وزش باد شمال غربی شدید بر روی خلیج فارس آغاز می­شود که به تناوب تا روز شنبه آینده ۲۵ خردا ادامه مییابد.

وی تصریح کرد: بر این اساس طی مدت یاد شده مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس در استان بوشهر مواج و متلاطم است و بروز پدیده گرد و خاک در اثر وزش باد دور از انتظار نمیباشد.

شکوهیپور، آسمان استان بوشهر را صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی دانست و تصریح کرد: بر اساس بررسی انجام شده در برخی نقاط استان بوشهر در ۲۴ ساعت آینده مه رقیق صبحگاهی و در ارتفاعات گاهی افزایش ابر ، از بامداد فردا در مناطق شمالی و مرکزی استان همراه با وزش باد و احتمال گرد و خاک پیش بینی میشود.

وی، جهت وزش باد در استان را متغیر بیشتر شمال غربی تا جنوب غربی دانست و افزود: جت وزش باد گاهی شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ کیلومتر در ساعت گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و از بامداد فردا در قسمتهای شمالی و مرکزی گاهی تا ۴۶ کیلومتر در ساعت پیش بینی میشود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ارتفاع موج دریا در استان بوشهر خاطر نشان کرد: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۶۰ گاهی ۹۰ سانتیمتر و از بامداد فردا در قسمتهای شمالی خلیج فارس گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی میشود.

شکوهیپور، با اشاره به جزر و مد دریا در استان افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۴:۲۰ بامداد، جزر اول دریا ساعت ۰۹:۳۶، مد دوم دریا ساعت ۱۵:۰۸ و جزر دوم ساعت ۲۲:۰۴ خواهد بود.

انتهای پیام/ ع


منبع :: بوشهر|دمای هوا در دشتستان و دشتی به ۵۰ درجه افزایش می‌یابد

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب