12:31:31 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بوشهر| طرح آب‌شیرین‌کن تنگستان عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود
بوشهر| طرح آب‌شیرین‌کن تنگستان عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود
فرماندار تنگستان از اجرای طرح آب‌شیرین‌کن تنگستان خبر داد و گفت: تلاش می‌شود مشکل کم آبی در شهرستان تابستان امسال نسبت به سال گذشته کمتر باشد .

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان،عبدالحسن رفیعیپور صبح امروز در نشست هم اندیشی با دهیاران بخش مرکزی شهرستان تنگستان با تاکید بر توجه به طرحهای زیرساختی در روستاها اظهارداشت : دهیاران به عنوان حلقه اتصال دولت و مردم و بازوان توانمند دولتمردان در روستاها، وظیفه سنگینی در خدمت به مردم بر دوش دارند که باید با اتکا به توانمندیها و ظرفیتهای موجود در نقاط روستایی برای بالندگی و رونق روستای متبوع تلاش کنند.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد جمعیت تنگستان در روستاها سکونت دارند به خدمات ارزشمند دولت در روستاها پرداخت و تصریح کرد: تلاش برای توسعه و آبادانی روستاهای شهرستان و تحقق این امر به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشته نیست و امروز شاهد شکوفایی و رفع محرومیت از روستاها هستیم که باید این وضعیت را قدردان باشیم.

فرماندار تنگستان با اشاره به اینکه با پرداخت اعتباراتی از محل ارزش افزود و عوارض آلایندگی به حساب دهیاریها کارهای بسیار خوبی در سطح روستاها انجام شده است بیان کرد: تا قبل از دولت تدبیر و امید در عرصه ایجاد چمنهای مصنوعی حتی یک چمن مصنوعی هم در تنگستان نبوده اکنون دومین شهرستان استان بوشسهر در احداث چمنهای مصنوعی در روستاهای دارا میباشد که در افزایش سلامت و نشاط اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی موثر واقع شد.

مقام عالی دولت در تنگستان خاطرنشان کرد : یکی از کارهای مثبتی که در دولت تدبیر و امید انجام شد نهضت آسفالت میباشد که سبب شد در سال گذشته معابر بیشتر روستاها آسفالت و بهسازی شود.

وی افزود : سعی ما خواهیم کرد در اعتبارات شهرستان هم عدالت و هم مشورت در دستور کار خود قرار دهیم و اجاز نمیدهیم بی عدالتی در توزیع اعتبارات صورت گیرد .

رفیعیپور با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز صورت گرفته خاطر نشان کرد: دهیاران روستاهای شهرستان در عرصه ساخت و سازهای غیر مجاز وظیفه دارند درحوزه کاری خود از احداث واحدهای غیر مجاز جلوگیری وگزارش کنند و هیچ نهادی حق خدمات دهی به باغ ویلاها در شهرستان ندارد.

فرماندار تنگستان با بیان اینکهبا ابلاغ مرحله دوم اعتبارات اشتغالزایی، زمینه اشتغال در روستاهای تنگستان افزایش مییابد تصریح کرد : دولت تدبیرو امید در عرصه اشتغال کارهای خوبی انجام داده و در سال گذشته در حوزه اشتغال روستایی ۲۳۰ میلیارد ریال در شهرستان پرداخت شد که تنگستان مقام سوم در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در بین شهرستانهای استان داشته و امسال نیز در حوزه اشتغال شهری و روستایی اعتبارات خوبی وجود دارد که در کاهش نرخ بیکاری در شهرستان میتوانیم موفق باشیم.

وی بیان کرد : اعتباراتی که به حساب دهیاریها واریز میشود تمام حوزههای در برمیگیرد دهیاران صرفا حوزه عمرانی دنبال نکنند و به حوزههای آموزشی ، فرهنگی و اجتماعی هم توجه کنند تا آسیبهای اجتماعی موجود در روستاها کاهش پیدا کند.

رفیعی پور عنوان کرد : دهیاران در هفته گرامی داشت مقام معلم به منظور ارج نهادن به مقام شامخ معلم در روستاهای خود از معلمان روستا تقدیر کنند.

فرماندار تنگستان از اجرایطرح ابشیرینکن تنگستان خبر داد و افزود: تلاش میشود مشکل کم آبی در شهرستان تابستان امسال نسبت به سال گذشته کمتر باشد .

این مقام عالی با تاکید بر مصرفه بهینه آب افزود : از اهالی روستاهای شهرستان استدعا داریم در مصرف آب صرفه جویی کنند تا بتوانیم با مدیریت توزیع بحران کم آبی کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب