19:18:59 - پنج‌شنبه 7 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بوشهر| طرح بیابان‌زدایی در ۶۰۰ هکتار اراضی دیلم اجرا شد
بوشهر| طرح بیابان‌زدایی در ۶۰۰ هکتار اراضی دیلم اجرا شد
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم گفت: در یک سال گذشته افزون بر ۶۰۰ هکتار اراضی ملی شهرستان دیلم در قالب پروژه چاله‌های آبگیر بیابان‌زایی شد که نقش بزرگی در مهار روان‌آبها وتقویت پوشش گیاهی داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دیلم، غلامحسین آقاجری عصرامروز در نشست برنامه هفته منابع طبیعی دیلم با بیان اینکه هفته درختکاری همه ساله از ۱۵ تا ۲۱ اسفند ماه برگزار میشود اظهار داشت: این هفته با هدف ترویج فرهنگ منابع طبیعی و آبخیزداری و تبیین اهمیت آن براساس آموزههای دینی، گسترش سنت حسنه درختکاری و ضرورت مشارکت و حضور فعال اقشار مختلف مردم در حفظ، احیا و توسعه منابع طبیعی برگزار میشود.

وی شعار امسال هفته منابع طبیعی را «منابع طبیعی بزرگترین سرمایه ملی» دانست و در مورد آیینهای گرامیداشت هفته منابع طبیعی بیان کرد: برنامههای فرهنگی و اجتماعی مختلفی در طول این هفته برای ترویج و گسترش فرهنگ منابعطبیعی پیشبینی شده است.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم نواختن زنگ طبیعت در مدارس، جشن درختکاری با حضور مسئولان، توزیع نهال رایگان بین ادارات، نهادها و اقشار مردم در طول هفته، غرس نهال با همکاری ارگانها و نهادها در نقاط مختلف شهرستان ، زیارت عاشورا و غبارروبی گلزار شهدا را از جمله برنامه هفته منایع طبیعی در دیلم دانست.

آقاجری ارائه گزارش عملکرد اداره، دیدار با قضات و متولیان امر حفاظت از منابع طبیعی، همیاران طبیعت و نمونههای منابع طبیعی، حضور در جمع دانشآموزان مدارس و برگزاری مسابقات فرهنگی را از دیگر شاخصترین برنامههای این هفته عنوان کرد.

وی ابراز امیدواری کرد تا با اجرای برنامههای گرامیداشت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و یادآوری و آشنایی هر چه بیشتر مردم و مسئولان با فرهنگ منابع طبیعی، بتوان هرچه بیشتر برای حفظ و احیاء عرصههای منابع طبیعی شهرستان گام برداریم.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم خاطرنشان کرد: برگزاری مراسمهای هفته منابع طبیعی و آبخیزداری نقش مهمی در توسعه و اشاعه فرهنگ منابع طبیعی در میان اقشار مختلف مردم و مسئولان به ویژه کودکان و نوجوانان دارد و باعث جلب مشارکت آنان در راستای اهداف بخش منابع طبیعی و آبخیزداری و همچنین ایجاد انگیزه حفاظت از منابع طبیعی در بین اقشار مختلف جامعه میشود.

آقاجری با بیان این که حفاظت از منابع طبیعی به یک عزم ملی نیازمند است تاکید کرد: با توجه به مفهوم شعار امسال این هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و ارتباط آن با مردم، باید با افزایش شناخت مردم نسبت به منابع طبیعی و تعامل بیشتر مسئولان بر حفظ و احیاء منابع طبیعی کوشا باشیم.

وی از اجرای طرح بیابانزداییخبر داد و بیان کرد: در یک سال گذشته افزون بر ۶۰۰ هکتار اراضی ملی شهرستان دیلم در قالب پروژه چالههای آبگیر بیابانزایی شد که نقش بزرگی در مهار روان آبها و تقویت پوشش گیاهی داشته است.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم با اشاره به اجرای طرح سد امیری در دیلم خاطرنشان کرد: سد دره امیری با اعتباری افزون بر ۹۵ میلیارد ریال کلنگزنی شد که اراضی کشاورزی شهرستان به مساحت تقریبی ۸ هزار هکتار را آبیاری میکند.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب