12:33:07 - شنبه 27 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بوشهر| موزه دریائی در جزیره خارگ راه‌اندازی شود
بوشهر| موزه دریائی در جزیره خارگ راه‌اندازی شود
مسئول گردشگری دریایی استانداری بوشهر گفت: اماکن و آثار متعددی در جزیره خارگ وجود دارد که بسیار تاریخی و دیدنی است و جا دارد که در این جزیره راه‌اندازی موزه دریائی با موضوع و محور محیط زیست دریائی پیگیری شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خارگ، بهرام نکیسا صبح امروز در بررسی ظرفیتهای گردشگری دریائی مسیر بوشهر و گناوه به جزیره خارگ در آستانه روز ملی خلیج فارس با بیان اینکه جزیره خارگ دارای مردمی مهربان و دوست داشتنی هستند اظهار داشت: این جزیر با برخوردار از سواحلی زیبا در طول سال و به ویژه ایام نوروز بهخوبی میزبان راهیان نور و بازدیدکننده گان از این جزیره و جزیره خارگو میباشند.

مشاور گردشگری دریائی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر بیان کرد: ضرورت دارد مطالعات و بررسیهای لازم در زمینه گردشگری دریائی در این مناطق انجام شود و نسبت به معرفی بیش از پیش جزایر خارگ و خارگو که از جمله جزایر خلیج فارس استان بوشهر اقدام شود.

وی جزیره خارگ را سمبل مقاومت و پایداری در هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: به منظور آشنائی بیشتر هموطنان با ایثارگری مردم این جزیره در طول هشت سال دفاع مقدس و تلاشهای صورت گرفته توسط دولتها در این جزیره که سمبل مقاومت و پایداری مردم ایران است جا دارد که برنامه ریزی لازم صورت پذیرد .

مشاور گردشگری دریائی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر بیان کرد: اماکن و آثار متعددی در جزیره خارگ وجود دارد که بسیار تاریخی و دیدنی میباشند و جا دارد که در این جزیره راهاندازی موزه دریائی نیز با موضوع و محور محیط زیست دریائی پیگیری شود .

بهرام نکیسا گفت : جزیر مرجانی خارگو برای غواصی و تماشای مناظر زیبای در زیر آب از جمله جزایر بی نظیر و استثنائی دنیا است که شایسته است در راستای حفاظت از محیط زیست دریائی خلیج فارس، حیات آبزیان، مرجانها و سایر گونههای دریائی آبهای اطراف جزایر خارگ و خارگو اهتمام ویژهای به عمل آید .

وی، احداث هتل و اقامتگاههای بومگردی در خارگ را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: این مهم توسط بخش خصوصی و با حمایت اداره کل میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان بوشهر در جزیره خارگ انجام پذیرفته است .

وی افزود : تغییر نوع نگاه و بهرمندی از دریا را در راستای استفاده بیشتر از فرصتهای شغلی نهفته در صنعت گردشگری نیاز است که دنبال و کارگروه دائمی گردشگری دریائی با توجه به تخصصی بودن این مهم در استان تشکیل شود .

نکیسا گفت: با توجه به اینکه در استان ظرفیتهای گردشگری زیادی داریم که مورد توجه گردشگران داخلی و بین المللی قرار گرفته و در ایام تعطیلات مسافران فراوانی علاقمند به سفر به استان بوشهر میباشند هر دهیاری یک بومگردی و احداث کاشانه مسافر در روستاهای ساحلی به دهیاران مناطق ساحلی پیشنهاد میشود.

انتهای پیام/ ا


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب