13:23:29 - دوشنبه 4 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بوشهر| ۸۰ میلیارد ریال وام اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد دشتی پرداخت شد
بوشهر| ۸۰ میلیارد ریال وام اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد دشتی پرداخت شد
رئیس کمیته امداد شهرستانی دشتی با تاکید بر توجه به اشتغال جوانان و خانواده‌های تحت پوشش گفت: در ۱۱ ماه امسال ۸۰ میلیارد ریال وام اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد دشتی پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، اسماعیل فقیه ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان دشتی با بیان اینکه مراسم احسان و نیکوکاری در ۱۴ اسفند آغاز میشود اظهار داشت: امسال در هفته نیکوکاری در مدارس طرح ستاره مهربانی و توزیع پاکتهای نیکوکاری اجراء میشود.

وی با بیان اینکه کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد دشتی سه هزار نفر است گفت: این آمار خانوار ۲۰ درصد جمعیت شهر خورموج است.

رئیس کمیته امداد دشتی با بیان اینکه یکهزار و۹۰۰ خانوار از خدمات این نهاد استفاده میکنند افزود:۱۹۸ خانوار هم به صورت چند خدمتی در حال فعالیت و کمکرسانی از طرف کمیته امداداست.

فقیه با اشاره به اینکه طی شش ماه گذشته ۸۵۲ خانوار در سطح شهرستان به مجموعه مددجویان افزوده شده تصریح کرد: در سال گذشته ۳۳۷ دانش آموز با مبلغ ۳۰ میلیون تومان کمک هزینه انجام شده و به ۴۱ دانشجو ۳۵ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی از تامین ۷۳ مورد جهیزیه با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان به نوعروسان خبر داد و بیان کرد: دو میلیارد تومان تاکنون وامهای قرض الحسنه ویژه مددجویان پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد دشتی با اشاره به تامین مسکن نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد اظهار داشت: در دو سال گذشته ۹۹ واحد مسکونی ساخته و تحویل نیازمندان شده و ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در این زمینه در نظر گرفته شده که ۱۴ واحد در مناطق محروم با همکاری سپاه در حال انجام و ۱۵ مورد هم با همکاری استانداری و فرمانداری که چندین مورد هم بهزودی افتتاح و به بهرهبرداری میرسد.

وی از پرداخت ۸۰ میلیارد ریال وام اشتغالزایی به مددجویان خبر داد و بیان کرد: امسال ۸۰ میلیارد ریال وام اشتغال روستایی به مددجویان کمیته امداد شهرستان دشتی پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد دشتی با بیان اینکه ۴۰ درصد اعتبارات اشتغالزایی به مددجویان پرداخت شده خاطر نشان کرد: در این زمینه به ۲۱ نفر وام خود اشتغالی و کارآفرینی پرداخت شده و برای ۴۶ نفر هم کاریابی انجام شده است.

فقیه اعتبار عمرانی کمیته امداد دشتی را ۱۵۵ میلیارد ریال دانست و خاطر نشان کرد: در راستای کمک رسانی مردم به کمیته امداد در ۱۱ ماه امسال از طریق ۴ هزار صندوق ماهانه بین ۲۰ تا ۲۶ میلیون تومان کمک میشود که طی ۱۱ ماه گذشته بیش از ۲۶۴ میلیون تومان از صندوق صدقات و ۴۵۰ میلیون تومان از سوی خیران برای کمک به نیازمندان جمع آوری شده است.

وی به وصول زکات پرداخت و افزود: در ۱۱ ماه امسال ۱۱۴ میلیون تومان زکات در شهرستان دشتی جمع آوری شده و ۲۲ خانواده زندامی تحت پوشش کمیته امداد دشتی قرار گرفتهاند.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب