13:52:44 - دوشنبه 11 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ترسیم حیات طیبه، هدف نهایی تربیت در قرآن کریم
ترسیم حیات طیبه، هدف نهایی تربیت در قرآن کریم
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، قدیر خواجهپور صبح امروز بهعنوان نظریهپرداز در کرسی ترویجی «تبیین شبکه معنایی حیات طیبه با استفاده از تمثیل درخت در قرآن کریم بر اساس سوره مبارکه المیزان» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اظهار کرد:بازنمایی شبکه گستردهای از مفاهیم از طریق تمثیلات، یکی از روشهای تصویرگری قرآن است. […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، قدیر خواجهپور صبح امروز بهعنوان نظریهپرداز در کرسی ترویجی «تبیین شبکه معنایی حیات طیبه با استفاده از تمثیل درخت در قرآن کریم بر اساس سوره مبارکه المیزان» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اظهار کرد:بازنمایی شبکه گستردهای از مفاهیم از طریق تمثیلات، یکی از روشهای تصویرگری قرآن است.

وی گفت: از میان تمثیلات قرآن کریم، درخت بهعنوان یکی از قویترین نمادهای ساختار طبیعت، بهگونهای متفاوت و متنوع در مقایسه بادیگر تمثیلات در قرآن مورد استفاده قرار گرفته است.

خبر جدید  بیانیه گام دوم انقلاب مطلعی برای رسیدن به تمدن اسلامی

خواجهپور تصریح کرد: مفاهیم تربیتی قرآن نیز که با ترکیب بنیادی ترین مفاهیم دربارهحیات انسانی نظیر عقل، عمل، ایمان، علم، تقوا و … که شاکلههای مختلفی از شخصیت انسان را به نمایش میگذارد، بخشی از این تصویرگری را تشکیل میدهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهربا بیان اینکه این تحقیق مفهوم حیات طیبه را در گستره شبکهای از مفاهیم تربیتی فرض کرده، افزود: در تحقیق پیش رو با استفاده از روش تحلیل مفهومی به طرح شبکه مفهومی «عمل» بهعنوان یکی از مفاهیم بنیادین تربیتی در حیات طیبه با تکیه به تفسیر المیزان پرداخته شده است.

خبر جدید  بیانیه گام دوم انقلاب فصل جدید تاریخ جمهوری اسلامی را رقم می‌زند

وی ادامه داد: با بهکارگیری روش نشانهشناسی به تحلیل نحوه بازنمایی این شبکه از طریق تمثیلات درخت اشاره شده و یافتههای این تحقیق نشان داد، قرآن کریم با بهکارگیری تمثیلات گیاه با سه واژه نبات، شجره و زرع به تبیین جریانتحولات سطوح مختلف رشد از جنبههای فردی تا اجتماعی پرداخته وترسیم حیات طیبه را هدف نهایی تربیت عنوان کردهاست.

خبر جدید  دانشگاهیان نقش تأثیرگذاری در پیشبرد اهداف نظام دارند

در ادامه این کرسی نظریهپردازی، داوران به نقد مباحث مطرح شده پرداختند.

انتهای پیام/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب