14:07:52 - یکشنبه 12 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ترویج فرهنگ زکات در جامعه ضروری است
ترویج فرهنگ زکات در جامعه ضروری است
بوشهر- ایرنا- فرماندار تنگستان استان بوشهر گفت: ترویج فرهنگ زکات در بین اقشار جامعه به عنوان واجبی الهی بویژه در بین کشاورزان و باغداران ضروری است.

به گزارش ایرنا، عبدالحسن رفیعی پور روز یکشنبه در شورای زکات تنگستان افزود: باید با آسیب شناسی روش ها و اطلاع رسانی وسیع زمینه جذب بیشتر زکات از مودیان فراهم شود.
وی بیان کرد: چشم انداز موجود نشان دهنده رشد آگاهی مودیان زکات است هر چند که تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.
رفیعی پور با اشاره به تورم موجود در جامعه بیان کرد: دولت برای کمک به قشرهای مختلف جامعه و بویژه نیازمندان آسیب پذیر اقدام به ارائه بسته های حمایتی متفاوتی کرده است.
وی گفت: سال گذشته ۱۲ تن خرما به ارزش ۲میلیارد ریال به عنوان زکات در شهرستان تنگستان جمع آوری شد.
رفیعی پور افزود: پیشنهاد می شود سال جاری بحث فروش خرمای جمع آوری شده از محل زکات انجام و میزان ریالی آن به خانواده های زیرپوشش کمیته امداد تخصیص یابد.
فرماندارتنگستان اضافه کرد: سعی ما این است که با مدیریت بهینه از پراکندگی جمع آوری زکات فطریه جلوگیری شود تا در زمینه هزینه کرد آن شاهد انحرافی از سوی انواع و اقسام مراکز خیریه نباشیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: وضعیت جغرافیایی شهرستان تنگستان مستعد تولید گندم و خرماست که با یک برنامه عملیاتی می توانیم ضمن توجه به اهمیت فردی، اجتماعی و اقتصادی زمینه ارتقای آن را فراهم سازیم.
احمد لطفی اضافه کرد: پرداخت زکات سبب ارتقای نوع دوستی و نشاط اجتماعی و توسعه محیط پیرامونی شهرها و روستاها شود.
وی ادامه داد: در کنار فعالیت های دولت اسلامی، زکات می تواند نیازهای زیرساختی روستاها و محلات شهرهای کوچک کم برخوردار را برطرف کند و مردم وقتی می بینند که پرداخت زکات، تاثیر مستقیمی در حل مشکلات آنها دارد از میل و اشتیاق بیشتری برای پرداخت زکات بهره مند می شوند.
لطفی گفت: متوسط دریافت زکات در سطح کشور ۱۰ درصد ظرفیت موجود و در استان بوشهر ۲۰ درصد است که با یک طرح مطالعاتی و ظرفیت سنجی مناسب و شبکه سازی وسیع برای شناساسی و جذب مودیان زکات برای افزایش جمع آوری زکات اقدام کرد.
۶۰۴۷/۶۰۴۳

خبر جدید  معضلات زیست‌محیطی در تنگستان کاهش یابد/ لزوم بهبود وضعیت پسماند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب