16:16:04 - یکشنبه 10 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعیین حریم ۶۹۴ کیلومتر از رودخانه‌های استان بوشهر
تعیین حریم ۶۹۴ کیلومتر از رودخانه‌های استان بوشهر
امروز پیکر سه شهید خوشنام دفاع مقدس با حضور پرشور مردم دارالحماسه بوشهر تشییع و خاکسپاری شد.

تعیین حریم 694 کیلومتر از رودخانههای استان بوشهربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، شاهپور رجایی با اشاره به عوامل بروز سیلاب افزود: ساخت و ساز غیرمجاز و تخلیه نخاله و پسماندهای شهری و روستایی در حریم و بستر جریان آب، ساخت زیر گذر غیر اصولی و خطرناک در بستر رودخانهها، برداشت غیر اصولی شن و ماسه و دخل و تصرف غیر مجاز در بستر آبراههها بخشی از عوامل انسانی بروز سیلاب است.

خبر جدید  گزارشی از بیماران بستری کرونا در بوشهر

وی تصریح کرد: سیل با غرقاب نمودن منطقه میتواند باعث تلفات انسانی و دامی و ایجاد خسارت به ساختمانها، تاسیسات، باغها، کشتزارها و منابع طبیعی شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقهای بوشهر خاطرنشان کرد: طبق قانون تعیین حریم، بستر و صدور مجوز جهت ساخت و ساز و همچنین حفاری و دخل و تصرف در بستر رودخانهها و حریم سواحل دریا بر عهده وزارت نیرو است.

خبر جدید 

وی تاکید کرد: وزارتخانهها، مؤسسات و شرکتهای دولتی، شهرداریها و همچنین سازمانها و نهادهای وابسته به دولت مکلفند قبل از اجرای طرحهای مربوط به خود و صدور پروانههای ساخت و ساز، در خصوص واقع شدن آن منطقه در بستر و حریم رودخانهها، مسیلها، مردابها و برکههای طبیعی از وزارت نیرو استعلام کرده و موافقت کتبی بگیرند.

خبر جدید  ۷ کشته و مصدوم در تصادف جاده‌ای در محور آبدان به دوراهک

رجایی ساخت ۵ سد بزرگ و ۱۲ سد کوچک را از مهمترین اقدامات شرکت آب منطقهای بوشهر در مهار روانابها و کاهش خطرات سیلاب عنوان کرد و افزود: چندین سد نیز برای کنترل سیلاب در نقاط مستعد بروز سیل از جمله شبانکاره، اخند و آبپا در حال ساخت است.


منبع :: http://boushehr.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب