19:22:50 - یکشنبه 14 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تفاهم‌نامه حفاظت و صیانت از حیات‌وحش منطقه خارگ امضا شد
تفاهم‌نامه حفاظت و صیانت از حیات‌وحش منطقه خارگ امضا شد
ایلنا: شرکت نفت فلات قاره ایران و اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، در زمینه حفاظت و صیانت از حیات‌وحش منطقه خارگ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

شرکت نفت فلات قاره ایران و اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، در زمینه حفاظت و صیانت از حیات‌وحش منطقه خارگ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایلنا تفاهمنامه حفاظت و صیانت از حیاتوحش منطقه خارگ در حاشیه هجدهمین نمایشگاه محیط زیست با حضور ایمان شیریانپور رییس بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران و فرهاد قلینژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، امروزبه امضا رسید.

در این مراسم، دانشفر مدیر امور تولید و ایوب بنوی سرپرست روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران به همراه جمعی از روسای اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر حضور داشتند.

خبر جدید  فردا آغاز اردوهای راهیان نور دریایی

ایمان شیریانپور، رییس بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافندغیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران در اینباره گفت: هدف از این تفاهمنامه صیانت و حفاظت از حیاتوحش منطقه خارگ است.

وی ادامه داد: شرکت نفت فلات قاره ایران در زمینه تغذیه، در اختیار قرار دادن امکانات از قبیل اسکان، تغذیه و… برای دامپزشک حیاتوحش، ارتقای فرهنگ زیستمحیطی و برگزاری همایش برای توسعه محیط زیست در شرکت نفت فلات قاره با اداره کل محیط زیست استان بوشهر در منطقه خارگ همکاری و تعامل خواهد داشت.

همچنین قلینژاد نیز در این زمینه اظهار داشت: تفاهمنامهای که امروز به امضا رسید در خصوص حمایت از حیاتوحش و آهوان جزیره خارگ است. این جزیره به عنوان پناهگاه حیاتوحش یکی از زیستگاههای مهم آهوی ایرانی است که این زیستگاه با توجه به توسعه صنعتی و حضور صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، محدود شده است.

خبر جدید  میزان زکات فطره در بوشهر اعلام شد

وی افزود: بر اساس این تفاهمنامه و همکاری خوبی که شرکت نفت فلات قاره دارد، تلاش میکنیم زیستگاه این حیوان شرایط مناسبتری پیدا کند. شرکت نفت فلات قاره برای تامین علوفه و ایمنی بیشتر آهوان جزیره متعهد شده است که امیدواریم با کاهش آلودگیها و اقدامات حفاظتی و زیستگاهی، شرایط مطلوبتری را برای زیستگاه گونه آهوی ایرانی در جزیره خارگ فراهم نماییم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اضافه کرد: شرکت نفت فلات قاره ایران در دو منطقه بهرگان و خارگ در حوزه استان بوشهر فعالیت دارد و خوشبختانه با همکاریهای خوبی که در سالهای اخیر صورت گرفته، شاهد کاهش آلایندههای ناشی از فعالیت این شرکت هستیم. نمونه بارز آن کاهش ورودی فاضلاب و پسابهای صنعتی به محیط زیست دریایی است که با برنامهریزیها و هماهنگیهای انجام شده قرار است در یک زمانبندی مشخص، فاضلابهای صنعتی ورودی به خلیجفارس به صفر برسد.

خبر جدید  حل مشکل نظام‌وظیفه دانشجویان دریانوردی دانشگاه آزاد خارگ

گفتنی است، مدت این تفاهمنامه از زمان امضا برای پنجسال تعیین شده و با رضایت طرفین قابل تمدید است.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب