6:03:59 - دوشنبه 4 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تقویت باورهای اعتقادی مردم ضروری است
تقویت باورهای اعتقادی مردم ضروری است
بوشهر-ایرنا- امام جمعه خورموج گفت: تنها راه سعادت و خوشبختی انسان ها تبعیت از قرآن، عترت و بازگشت به خویشتن خویش است و در این راه تقویت باورهای اعتقادی مردم ضروری است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالحسین مصلح عصر یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی و شورای قرآنی شهرستان دشتی افزود: در این مسیر تقویت باورهای اعتقادی مردم یعنی خدا باوری، آخرت باوری و ارزش باوری ضروری است.
وی اضافه کرد: تمام هم و غم اولیا و انبیا هدایت انسان هاست و فاصله گرفتن از ارزش ها به خاطر فاصله گرفتن از قرآن و عترت است.
مصلح ادامه داد: تلاش در زمینه توسعه فرهنگ ترجمه و تفسیر و عمل به قرآن باعث کم شدن بسیاری از آسیب ها می شود.
وی افزود: جشنواره استانی فرهنگی و هنری قرآن و عترت اقدام خوب و پسندیده ای است که در شهرستان علم و ادب دشتی برگزار می شود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشتی گفت: اختتامیه جشنواره استانی فرهنگی هنری قرآن و عترت چهاردهم اسفند در این شهرستان برگزار می شود.
حمید زارعی افزود: این جشنواره در بخش های مختلف از جمله سرود و نوحه پامنبری، نقالی و قصه گویی، خوشنویسی و نقاشی برگزار می شود.
وی اضافه کرد: در بخش سرود و نوحه پامنبری ۶ گروه برتر در اختتامیه اجرا و در بخش نقالی و قصه گویی ۱۰ نفر برتر اجرا می کنند.
زارعی اضافه کرد: در بخش خوشنویسی شامل خط نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث و نسخ بود در هر بخش سه نفر انتخاب و در بخش نقاشی ٢٥ اثر برتر مورد تقدیر قرار می گیرند.
وی تصریح کرد: جشنواره فرهنگی هنری قرآن و عترت با مشارکت معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر و دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج برگزار می شود.
شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
۷۲۰۶/۶۰۴۷/۶۰۴۵

خبر جدید  اقوام ایرانی نماد همزیستی مسالمت آمیز هستند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب