20:08:59 - سه‌شنبه 9 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توانمندسازی روستاییان با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای
توانمندسازی روستاییان با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: فعالیت پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌ها در مدارس از ۱۷ فروردین آغاز شده و تا ۲۱ فروردین ادامه دارد.

توانمندسازی روستاییان با آموزشهای فنی و حرفهایبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، فاطمه دهقانی در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفهای خواهران بوشهر افزود: آموزش نقش بسیار اساسی در توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جوامع دارد و پیشرفت در روستاها نیز با توسعه مهارتآموزی میسر میشود.

وی اضافه کرد: ایجاد فرصتهای مناسب شغلی، افزایش تولید و درآمد روستاییان، تقویت بنیه اقتصادی روستاها و کاهش بیکاری از دیگر اثرات آموزش و مهارتآموزی روستاییان است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر نیز با بیان اینکه از میان انواع آموزشها، آموزشهای فنی و حرفه ای در مناطق روستایی از اهمیت ویژهای برخوردار است تصریح کرد: آموزش به زنان و دختران روستایی در زمینه امور تولیدی، تغذیه، بهداشت و سایر فعالیتها باعث ارتقای سطح زندگی جوامع روستایی میشود.

خبر جدید  اختصاص 1.5میلیارد دلار برای اشتغال روستاییان و عشایر کشور

مدیر کل آموزش فنی و حرفهای استان بوشهر نیز از توسعه آموزشهای مهارتی در روستاهای استان خبر داد و گفت: مهارتآموزی از هدر رفت تسهیلات اشتغالزایی جلوگیری میکند بنابراین باید به آن توجه ویژهای شود و با اختصاص بودجه کافی و تامین مربی و تجهیزات، تعداد روستاهای زیر پوشش را افزایش داد.

خبر جدید  حبس بودجه شهرداری ها خلاف قانون است

عبدالمجید دراهکی با اشاره به اینکه برگزاری دوره های آموزش فنی و حرفهای موجب توانمندسازی روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنها میشود خاطرنشان کرد: پارسال چهار هزار و ۲۰۰ نفر از روستاییان استان بوشهر آموزش های مهارتی را فرا گرفتند که بیش از ۶۰درصد آنها با دریافت تسهیلات خود اشتغالی به کار و درآمدزایی مشغول شدهاند.

وی تصریح کرد: اجرای طرح روستای بدون بیکار با هدف قرار دادن روستاها در مسیر توسعه و اشتغال با امضای تفاهمنامه همکاری با دستگاههای مرتبط در حال اجراست که نقش مهمی در افزایش اشتغال در این مناطق داشته است.

خبر جدید  دستگیری سارقان میلیاردی طلا در بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از برنامهریزی برای توانمندسازی پنج هزار نفر از روستاییان در سال ۹۸ خبر داد و تاکید کرد: روستاییان علاقمند به کار و تلاش هستند و باید با آموزش دانش و مهارت در حوزههای بوم گردی و گردشگری زمینه اشتغال آنها را فراهم کرد.


منبع :: http://boushehr.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب