20:08:59 - سه‌شنبه 9 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توانمندسازی روستاییان با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای
توانمندسازی روستاییان با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: فعالیت پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌ها در مدارس از ۱۷ فروردین آغاز شده و تا ۲۱ فروردین ادامه دارد.

توانمندسازی روستاییان با آموزشهای فنی و حرفهایبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، فاطمه دهقانی در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفهای خواهران بوشهر افزود: آموزش نقش بسیار اساسی در توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جوامع دارد و پیشرفت در روستاها نیز با توسعه مهارتآموزی میسر میشود.

وی اضافه کرد: ایجاد فرصتهای مناسب شغلی، افزایش تولید و درآمد روستاییان، تقویت بنیه اقتصادی روستاها و کاهش بیکاری از دیگر اثرات آموزش و مهارتآموزی روستاییان است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر نیز با بیان اینکه از میان انواع آموزشها، آموزشهای فنی و حرفه ای در مناطق روستایی از اهمیت ویژهای برخوردار است تصریح کرد: آموزش به زنان و دختران روستایی در زمینه امور تولیدی، تغذیه، بهداشت و سایر فعالیتها باعث ارتقای سطح زندگی جوامع روستایی میشود.

خبر جدید  240 میلیارد ریال صرف اجرای طرحهای اقتصادی شهرستان دشتی شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفهای استان بوشهر نیز از توسعه آموزشهای مهارتی در روستاهای استان خبر داد و گفت: مهارتآموزی از هدر رفت تسهیلات اشتغالزایی جلوگیری میکند بنابراین باید به آن توجه ویژهای شود و با اختصاص بودجه کافی و تامین مربی و تجهیزات، تعداد روستاهای زیر پوشش را افزایش داد.

خبر جدید  برگزاری 855 دوره آموزشی در مراکز فنی و حرفه‌ای بوشهر

عبدالمجید دراهکی با اشاره به اینکه برگزاری دوره های آموزش فنی و حرفهای موجب توانمندسازی روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنها میشود خاطرنشان کرد: پارسال چهار هزار و ۲۰۰ نفر از روستاییان استان بوشهر آموزش های مهارتی را فرا گرفتند که بیش از ۶۰درصد آنها با دریافت تسهیلات خود اشتغالی به کار و درآمدزایی مشغول شدهاند.

وی تصریح کرد: اجرای طرح روستای بدون بیکار با هدف قرار دادن روستاها در مسیر توسعه و اشتغال با امضای تفاهمنامه همکاری با دستگاههای مرتبط در حال اجراست که نقش مهمی در افزایش اشتغال در این مناطق داشته است.

خبر جدید  ۷۰درصد مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر اجرایی شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از برنامهریزی برای توانمندسازی پنج هزار نفر از روستاییان در سال ۹۸ خبر داد و تاکید کرد: روستاییان علاقمند به کار و تلاش هستند و باید با آموزش دانش و مهارت در حوزههای بوم گردی و گردشگری زمینه اشتغال آنها را فراهم کرد.


منبع :: http://boushehr.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب