19:39:54 - سه‌شنبه 12 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توسعه فضای سبز در نقاط آلاینده استان بوشهر پیگیری شود
توسعه فضای سبز در نقاط آلاینده استان بوشهر پیگیری شود
امام جمعه بوشهر با تاکید بر کشت و توسعه فضای سبز گفت: با یک کار کارشناسی علمی، باید نسبت به کشت و توسعه فضای سبز به ویژه در نقاط آلاینده استان بوشهر اقدام شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیتالله غلامعلی صفاییبوشهری ظهر امروز در هفته منابع طبیعی،با بیان اینکه منابع طبیعی بهویژه درختان، مراتع و آب، نقش مهمی در زندگی انسانی دارند، اظهار داشت: هر جامعهای دارای یک زیست بوم است که بخش عظیمی از این زیست بوم، منابع طبیعی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه این استان در جغرافیای ایران به عنوان یک جغرافیای گرم و مرطوب شناخته میشود تصریح کرد: استان بوشهر دارای ضریب فرسایش بالایی و دچار آلایندهها است چراکه متاسفانه منطقه جنوب استان بوشهر درگیر این ضایعه است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه آلایندهها سبب فرسایش خاک میشود تصریح کرد: قطعا آلایندهها سبب تسریع در فرسایش خاک، آلودگی آب و منابع طبیعی میشود و تأثیر آن نه تنها در زندگی انسان بلکه در زندگی تمامی گونههای حیوانی و گیاهی اثربخش است.

آیتالله صفایی بوشهری با اشاره به وضعیت فضای سبز در استان بوشهر گفت: باید استان بوشهر را با یک پروژه بسیار دقیق از حیث منابع طبیعی بشناسیم و با یک کارشناسی علمی، به کشت و توسعه فضای سبز اقدام شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر نیز تقویت پوشش گیاهی استان را یکی دیگر از رویکردها عنوان کرد و افزود: مقابله با پدیده بیابانزایی را به صورت جدی در دستور کار داریم و با تثبیت کانونهای بحران در استان این مهم با جدیت دنبال میشود.

غلامرضا منتظری اجرای طرح کاداستر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در اجرای طرح کاداستر تاکنون یک میلیون هکتار از اراضی ملی استان بوشهر آماده صدور سند شده است.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب