19:34:22 - جمعه 22 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تولید داخلی باکیفیت‌تر شود/ لزوم توجه ویژه به جوانان
تولید داخلی باکیفیت‌تر شود/ لزوم توجه ویژه به جوانان
بوشهر – تاکید بر توجه ویژه به جوانان و افزایش کیفیت تولیدات داخلی از نکات مهم مطرح شده در نماز جمعه عسلویه و گناوه بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام شیخ عباس بحرینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه اظهار داشت: انسان بی‌تقوا بی‌ارزش است. انسان آفریده شده که معرف خداوند باشد و نظام الهی را در جامعه پیاده کند. انسانی که معرف پروردگار است و می‌خواهد نظام الهی را پیاده کند اگر خودش آلوده باشد چگونه از پس این کارها بر می‌آید.

وی تاکید کرد: خودمان را بسازیم، خودمان را اصلاح کنیم، در دوران حکومت اسلامی هستیم و باید برای ظهور امام زمان (عج) زمینه را فراهم کنیم. فراهم کردن زمینه ظهور یعنی نظام الهی را پیاده کنیم.

امام جمعه موقت عسلویه با اشاره به ماه رجب گفت: ولادت امام علی (ع) و ایام اعتکاف در این ماه است. اعتکاف یعنی انسان خودش را به خدا نزدیک کند و از همه چیز جدا شود. بهترین معتکف کسی است که عارف و خدا شناس باشد. اعتکاف برای رسیدن به خداست. کم کردن فاصله انسان با خدا و خودسازی است. شیعه مطیع حضرت علی (ع) کسی است که فرمان الهی می‌برد و گناه نمی‌کند. علی (ع) وصل به خدا و مردی نامتناهی بود. ما نمی‌توانیم آن حضرت را بشناسیم.

بحرینی با تبریک سال جدید خاطرنشان کرد: سال جدید از ناحیه امام امت به سال رونق تولید نامگذاری شده است. سخنان مقام معظم رهبری برای ما حجت است. ایشان با یک سخنرانی تمام نقشه‌های دشمن را خنثی می‌کند. رهبری بیدار است که به موقع حرفش را می‌زند. مشکلات امروز ما از طرف ملت و مسئولان است. اگر تولیدگران و صنعتگران وجدان کاری داشتند این مشکلات نداشتیم.

وی افزود: کم و کیف تولید باید بهتر شود و در معاملات با صداقت پیش بروند. ایرانی می‌تواند کالای بهتر بسازد. ملت ما ملت ضعیفی نیست. دست بسته نیستیم. ملت با هوش و توانمندی هستیم. بیش از ۷۰ درصد از پزشکان خوب آمریکا ایرانی هستند.

وی با بیان اینکه ایرانی می‌تواند بهترین تولید کننده باشد اما خیانت می‌کنند و کالای خوب تولید نمی‌کنند خاطرنشان کرد: بی وجدانی و بی دینی آفت بزرگ جامعه ماست. دلالان یکی دیگر از آفت‌های جامعه و تولید کشور هستند که بی‌انصاف هستند و وجدان ندارند. ملت ایرانی باید یک انقلاب درونی در خود ایجاد کند. مسئولان باید مخلصانه به این مردم خدمت کنند و باید به تولید رونق دهیم.

خبر جدید  افزایش پوشش ابر در استان بوشهر/ احتمال بارش خفیف و پراکنده باران

امام جمعه موقت عسلویه از صیادان شهر عسلویه تشکر کرد و افزود: صیادان عسلویه لنج باری متعلق به یکی از بنادر شمال استان را که در اسکله عسلویه دچار حادثه شد نجات دادند و به دادش رسیدند و از پایمال شدن اجناس و اموال آن جلوگیری کردند و اموال برادر مسلمان خود را حفظ کردند و مانع غارت اموال شدند. غارت اموال مردم کمال بی دینی است.

بحرینی با خطاب قرار دادن شهردار عسلویه گفت: به برادران شهرداری و شهردار عرض می‌کنم کوچه‌های عسلویه را بررسی کنید و چاله‌ها را برطرف کنید و پول خرج کوچه‌ها کنید. کوچه‌ها پر از چاله است و موقع بارندگی برای مردم مشکل درست می‌کند. چرا درختان از این طرف و آن طرف ایران می‌آورید و می کارید؟ درختان سردسیر برای منطقه ما خوب نیست. پول بیت‌المال را ضایع نکنید. درخت کاشتن عبادت است و کار خوب است. درختانی بومی که با آب و هوای ما سازگار است بکارید.

امام جمعه موقت عسلویه به شورای شهر توصیه کرد هر نامه یا استشهادی را مهر نکنند. شما نماینده مردم هستید و باید در این زمینه بیشتر مواظب باشید. رودربایستی نداشته باشید و فردای قیامت باید جوابگو باشید.

بحرینی سالروز هجوم دژخیمان شاه به مدرسه فیضیه را گرامی داشت و افزود: در سال ۴۲ به مدرسه فیضیه حمله کردند، جنایت آفریدند و طلاب را از طبقه بالا پرتاب کردند. چندین شهید و زخمی دادیم من خودم آنجا بودم این کار بیانگر پستی رژیم شاه بود. حوزه مقدس است، دین از حوزه بر می‌خیزد. بیش ۶۰۰ طلبه دستگیر کردند و به زندان اوین بردند. بدن‌هایشان را به دیوار زندان کوبیدند که دیوار به خون آنها آغشته شد. اینها جرمی جز دفاع از حق نداشتند.

خبر جدید  لزوم رونق تولید در استان بوشهر/ واحدهای صنعتی راکد فعال شوند

لزوم توجه به جوانان

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی امام جمعه گناوه در خطبه‌های این هفته نماز با تبریک سال جدید اظهار داشت: امید است امسال که با نام امیرالمونین (ع) آغاز شده است سالی پر خیر و برکت برای همه باشد و بتوان تحولی درون قلب‌های خود در این سال جدید و بهار معنوی ماه رجب ایجاد کنیم.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ به نام سال رونق تولید افزود: سال ۹۷ که دشمنان نظام اسلامی از آن به نام سال تابستان داغ یاد کرده بودند علیرغم همه توطئه‌ها، تحریم‌ها و تهدیدهای دشمنان با با صلابت، بصیرت و همت ملت غیور ایران با سربلندی به پایان رسید.

امام جمعه گناوه گفت: امروز چنین بیان می‌شود که جوانان از مسائل مذهبی فاصله گرفته اند اما مقام معظم رهبری در سخنرانی خود به نقش عظیم جوانان اشاره کردند و آنها را آینده سازان مملکت معرفی می‌کند و این همت جوانان بود که به تعبیر رهبری توانستند از سال ۹۷ با همه مشکلات و تنش‌های به وجود آمده عبور کنند.

وی گفت: امروز نیز جوانان ما بر سفره معنوی اعتکاف حضور دارند و این در هیچ جای دنیا یافت نمی‌شود که جوانان با پشت سر گذاشتن همه تعلقات دنیوی در خانه خدا خلوت گزینند.

وی با با اشاره به اینکه مشکل اقتصادی به عنوان مشکل اساسی مملکت دغدغه همیشگی مقام معظم رهبری است بیان کرد: قطعاً همه مسئولان مملکت در تلاشند تا این مشکل اساسی را رفع کنند.

وی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری در اجتماع مردم مشهد، مشکلاتی که برای اقتصاد کشور ما به وجود آمده قسمتی مربوط به آمریکا و اروپایی‌ها و قسمتی نیز مربوط به مدیریت‌های نابکار است که اگر امسال از مدیران جهادی و عاشق کار و آنهایی که می‌توانند برای آینده کشور برنامه داشته باشند استفاده شود این مشکلات برطرف خواهد شد.

خبر جدید  ۲۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل محور خورموج - دشت پلنگ تصویب شد

وی با اشاره به اینکه کاهش ارزش پول ملی، کاهش قدرت خرید مردم، تعطیلی برخی از کارخانه‌ها، واگذاری برخی کارخانه‌ها به خاطر نفوذ و رانت برخی از اشخاص از نمونه مشکلات اقتصادی در سخنان رهبری بود اضافه کرد: رهبری بر خلاف برخی که سال ۹۸ را سال تهدیدها دانسته اند، سال ۹۸ را سال فرصت‌ها بیان کردند که باید مشکل اقتصادی که مشکل اساسی کشور است حل شود.

وی با اشاره به نکات مطرح شده در سخنان رهبری در حرم امام رضا (ع) گفت: رفتار اروپایی‌ها در برابر حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزلند که حاضر نشدند آن را تروریستی بنامند از نکات مهم سخنان رهبری بود.

وی گفت: امروز بیشترین قربانیان تروریست مسلمانان هستند ولی چهره مسلمانان را در جهان به صورت یک تروریست معروفی می‌کنند در حالی که خود آنها در واقع تروریست هستند.

رکنی حسینی گفت: رهبری حکومت سعودی را بدترین حکومت منطقه دانستند که یک حکومت ظالم، فاسد، وابسته و دیکتاتور است.

امام جمعه گناوه تصریح کرد: با پیش بینی مقام معظم رهبری آینده از آن مجاهدان خواهد بود.

وی با تسلیت سالروز وفات حضرت زینب (س) اظهار داشت: حضرت زینب (س) بانویی که برای جامعه بشریت الگو و اسوه است و صبر، استقامت، بزرگواری، پیام رسانی، عفت و حیای آن حضرت الگوی است.

رکنی حسینی اضافه کرد: آن حضرت با عفت و حیای فاطمی و صلابت و بلاغت علوی توانست دودمان بنی امیه را بر باد دهدو ظالم را رسوا کند.

وی گفت: یاد همه شهدای مدافع حرم که هزاران کیلومتر از مرز و منزل خود سفر کردند تا از حریم امامت و ولایت دفاع کنند و با نثار جان خود فرصت تعدی به حرم بانوی کربلا را ندادند در این روز گرامی می‌داریم.

کد خبر ۴۵۷۳۷۵۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها: , ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب