19:50:41 - یکشنبه 7 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تیمار یک بهله سارگپه جنگلی تاجدار
تیمار یک بهله سارگپه جنگلی تاجدار
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: ۵۰۰ هزار مسافر و گردشگر در ایام تعطیلات نوروز از گشت های دریایی در این استان استفاده کردند.

تیمار یک بهله سارگپه جنگلی تاجداربه گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز بوشهر، فرهاد قلی نژاد بیان کرد: این پرنده به علت اصابت گلوله سلاح ساچمه زنی از ناحیه بال سمت راست دچار آسیب دیدگی شدید وخونریزی بود که با سرعت عمل یک شهروند طبیعت دوست و اقدامات اولیه درمانی از مرگ حتمی نجات یافت.

وی افزود: این پرنده برای سیر مراحل درمانی تحویل اداره کل حفاظت محیط زیست بوشهر شد که اکنون پس از گذشت ۱۰ روز تیمار و نگهداری و التیام زخمها جهت سپری کردن دوران نقاهت و شرایط بهتر فضای نگهداری به یکی از مراکز نگهداری حیات وحش انتقال یافت تا درصورت کسب شرایط مناسب در طبیعت رها سازی شود.

خبر جدید  استان بوشهر امروز مورد مثبت ابتلا به کرونا نداشت

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خاطرنشان کرد: سارگپه جنگلی تاجدار در لیست پرندگان حفاظت شده جهانی قرار دارد که به صورت زمستان گذران در نواحی جنوب کشور دیده میشود.

وی از مردم و علاقمندان به حیاتوحش که در امدادرسانی به حیوانات آسیبدیده همکاری میکنند خواست در صورت مشاهده جانواران وحشی آسیب دیده آن را تحویل نزدیکترین واحد محیط زیست دهند تا پس از تیمار در صورت امکان در طبیعت رها سازی شوند.


منبع :: http://boushehr.iribnews.ir

خبر جدید  تئاتر بوشهر در میان پنج استان فعال حوزه نمایش کشور
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب