12:50:52 - شنبه 18 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جزایر استان بوشهر پاکسازی می‌شوند/ جمع‌آوری پسماندهای رها شده
جزایر استان بوشهر پاکسازی می‌شوند/ جمع‌آوری پسماندهای رها شده
بوشهر – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از پاکسازی جزایر استان بوشهر خبر داد و گفت: یکی از اقدامات مهم در این راستا، جمع‌آوری پسماندهای رها شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد قلی نژاد صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی برنامه‌های مختلفی در سطح استان برگزار می‌شود که یکی از این برنامه‌های پاکسازی سواحل و جزایر استان است.

وی از آغاز عملیات و برنامه‌های پاکسازی جزایر استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: برنامه‌های پاکسازی و جمع آوری پسماندهای رها شده در جزایر مناطق حفاظت شده استان به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی اجرا می‌شود.

خبر جدید  استفاده خوبی از موقعیت‌هایمان نکردیم/ بدشانس بودیم

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اهمیت جلوگیری از آلودگی در زیستگاه‌ها و جزایر خاطرنشان کرد: از ابتدای خردادماه برنامه برنامه پاکسازی و جمع آوری پسماندها بویژه پسماندهای پلاستیکی اجرا می‌شود.

وی به برنامه‌های ویژه روز تنوع زیستی در جزایر ام‌الگرم و نخیلو در پارک ملی دریایی اشاره کرد و افزود: نیاز است که اقدامات لازم برای تدوین و اجرای یک برنامه منسجم و اصولی در راستای مدیریت گردشگران برای مقابله با این آلودگی‌ها انجام شود.

خبر جدید  نمایشگاه ضیافت در بوشهر گشایش یافت

قلی‌نژاد یکی از آسیب‌های مهم را عدم ارائه آموزش به صیادان محلی دانست و بیان کرد: یکی از برنامه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان در سال جاری آموزش صیادان محلی با همکاری تشکل‌های زیست محیطی منطقه است.

وی در ادامه با اشاره به اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون گفت: محیط زیست استان بوشهر در اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همکاری خواهد کرد.

خبر جدید  پروژه‌های افتتاحی در استان بوشهر ۱۱۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اظهار داشت: در اجرای این برنامه ملی به طور خاص توجه ما نسبت به مأمورین اجرایی و محیط بانان مناطق تحت مدیریت این اداره کل در سطح استان است.

کد خبر ۴۶۱۹۴۴۰


منبع :: جزایر استان بوشهر پاکسازی می‌شوند/ جمع‌آوری پسماندهای رها شده

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب