19:54:20 - جمعه 8 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جشنواره فرهنگی و هنری قرآنی نقش بسزایی در اثرگذاری مفاهیم دارد
جشنواره فرهنگی و هنری قرآنی نقش بسزایی در اثرگذاری مفاهیم دارد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، اشکان معصومی روز گذشته در مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی، هنری قرآنی استان بوشهر گفت: حفظ و پاسداشت آیینهای سنتی، محلی و مذهبی از برنامههای تحقیقاتی و اجرایی معاونت دانشجویی و فرهنگی استان بوشهر است که به پیشنهاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج نخستین جشنواره فرهنگی و هنری قرآن […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، اشکان معصومی روز گذشته در مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی، هنری قرآنی استان بوشهر گفت: حفظ و پاسداشت آیینهای سنتی، محلی و مذهبی از برنامههای تحقیقاتی و اجرایی معاونت دانشجویی و فرهنگی استان بوشهر است که به پیشنهاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج نخستین جشنواره فرهنگی و هنری قرآن و عترت با موضوع سرودهای انقلابی و نوحههای پامنبری با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی برگزار شد.

خبر جدید  بهره‌برداری از 40 طرح صنعتی در استان بوشهر تا پایان سال جاری

وی افزود: سبک نوحه دشتی یکی از سبکهای مطرح در عزاداری کشور بوده و در واقع نوحه پامنبری از آیینهای عزاداری ویژه منطقه شهرستان دشتی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج (دشتی) تصریح کرد: جشنواره فرهنگی و هنری قرآنی با تلفیق هنر و آموزههای قرآنی نقش بسزایی در جذب مخاطبان و اثرگذاری مفاهیم دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی نیز گفت: فرزانگان و هنرمندان در فرهنگ ایران اسلامی با الهام از زیباییهای معنوی و ظاهری کلام وحی همواره به آفرینش گوهرهای ناب کلام و هنرهای ظریف و زیبای قرآنی همت گماردهاند.

خبر جدید  آشکارسازی ظرفیت‌های خفته دانشگاه برای برتری در رقابت‌ علمی کشور

حمید زارعی افزود: ساحت قدسی آفرینش پاک و پیراسته و حضور در آن با ورود به وادی عشق میسر میشود و هنرمند از اینکه به کار آفریدن هنر اشتغال دارد به وادی عشق و ایمان گام مینهد و میآفریند.

وی اظهار کرد: دبیرخانه جشنواره با دریافت حدود ۶۰۰ اثر در بخشهای مختلف سرود، پامنبری، نقالی، قصهگویی، خوشنویسی و نقاشی هیئت داوران جشنواره را بر آن داشت تا با دقتی دوچندان نظارهگر آثار شرکتکنندگان باشند.

خبر جدید  جلوگیری از وقوع آفت‌های اجتماعی با سرمایه‌گذاری در مسائل فرهنگی

به گزارش آنا، در این جشنواره ۱۵ اثر نوحه پامنبری در معرض داوری قرار گرفت که از پنج اجرای برتر در بخش سرودهای قرآنی پنج اثر و در بخش خوشنویسی از ۲۰۰ اثر دریافت شده از ۱۰ اثر برتر قدردانی شد.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۷۱/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب