11:32:04 - چهارشنبه 6 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جشن درختکاری در دیر برگزار شد
جشن درختکاری در دیر برگزار شد
بوشهر – به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری جشن درختکاری به صورت نمادین در دبستان فروغ اندیشه شهر دیر با حضور مسئولان شهرستان دیر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری دیر صبح چهارشنبه در این آئین گفت: در هفته منابع طبیعی همه باید با طبیعت تجدید میثاق کنند و وظیفه خود بدانند که از آن حفاظت کنند.

مسعود تنگستانی با بیان اینکه طبیعت و فضای سبز وسیله‌ای برای بقای بشری و حفظ زیبایی است و به عنوان میراثی ارزشمند به همه انسان‌ها تعلق دارد اظهار داشت: اهمیت درخت و درختکاری و همچنین جایگاه ارزشمند منابع طبیعی و احیا فضای سبز بر کسی پوشیده نیست و این مهم را می‌توان از دیدگاه اهل بیت (ع) نیز جویا شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که در حوزه شهری باید به آن توجه کرد، تقویت و توسعه فضای سبز و کاشت درخت است زیرا نقش مهمی در زیبایی، آبادانی و هوای پاک شهری دارد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری دیر گفت: فرهنگ حفظ و حراست از این سنت ارزشمند و پسندیده باید از هم اکنون به آینده سازان فردا منتقل شود و کودکان امروز آینده سازان فردای کشورمان هستند که می‌توانند با کسب آموزش و بیان اهمیت فرهنگ درختکاری، از هم اکنون این سند را حفظ کنند که نقش مدارس در این راستا بسیار مهم است.

خبر جدید  افزایش دما در استان بوشهر/ خلیج فارس متلاطم می‌شود

رفع تصرف ۱۸۲٫۵ هکتار اراضی ملی در دیر

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری دیر استان بوشهر در این آئین با تبریک فرا رسیدن هفته منابع طبیعی و روز درختکاری گفت: توسعه پایدار همواره نیازمند حفظ منابع طبیعی و نگهداری طبیعت و محیط پیرامون بوده است و طبیعت احیا شده تأثیر مستقیمی بر روند توسعه یک منطقه دارد.

امیر حسن ابراهیمی هدف از برگزاری جشن درختکاری در مدارس ترویج و اشاعه فرهنگ توسعه و حراست از منابع طبیعی برشمرد و اظهار داشت: با توجه به نقش مؤثر ایجاد فضای سبز در تلطیف و سالم‌سازی هوا، برگزاری این‌گونه مراسم از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ درختکاری در بین نسل جوان و آینده‌سازان کشور تصریح کرد: منابع طبیعی به‌عنوان انفال متعلق به یک دستگاه و فرد خاص نیست و متعلق به عموم مردم است و همه ما در حفظ و حراست از منابع طبیعی مسئول هستیم.

خبر جدید  تکمیل تحکیم پایه‌های واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر تا آخر خردادماه

ابراهیمی از رفع تصرف ۱۸۲٫۵ هکتار اراضی ملی در دیر خبر داد و خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون با تشکیل ۴۰ فقره پرونده ۱۸۲٫۵ هکتار از اراضی ملی در این شهرستان از دست متصرفان خارج و به نفع دولت ضبط شد.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیز دارای شهرستان دیر با بیان اینکه از مجموع ۱۳۶ فقره پرونده حقوقی تعداد ۱۰۴ فقره به نفع دولت و مابقی علیه دولت رأی صادر شده است گفت: در کمیسیون ماده واحده تاکنون ۲۰ هزار مترمربع اراضی به نفع دولت و پنج هزار مترمربع علیه دولت رأی صادرشده است.

امیر حسن ابراهیمی از کاشت ۹۰ هزار اصله نهال جنگلی و بیابانی و حرا در سال جاری در این شهرستان خبر داد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۵ هزار نهال از انواع کهور، کنار، ویکتوریا و سایر گونه‌ها و ۳۳ هزار نهال حرا در این شهرستان تولید شده است.

خبر جدید  ۸ پروژه برق استان بوشهر به بهره‌برداری رسید

امام جمعه موقت دیر نیز در این آئین با تبریک هفته منابع طبیعی گفت: کاشت درخت و ایجاد فضای سبز در آموزه‌های دینی ما مورد تاکید زیادی قرار گرفته است و نمی‌توان تأثیرات مثبت درختکاری و ایجاد فضای سبز در محیط زندگی خود را نادیده بگیریم.

فرهنگ منابع طبیعی ترویج شود

حجت‌الاسلام ابراهیم بحرانی اظهار داشت: هفته منابع طبیعی بهانه‌ای است که توجه افکار عمومی و نهادهای دولتی و غیردولتی را به اهمیت بالای حفظ منابع طبعی ترغیب کنیم.

وی با بیان اینکه روز درختکاری نشانه انس انسان با طبیعت و فرصت دوباره تعظیم در برابر خداوند و زیبایی بی بدیل آفرینش است تصریح کرد: فرهنگ منابع طبیعی باید از کودکی نهادینه شده و توسعه پایدار توأم با درک مفاهیم منابع طبیعی باشد.

امام جمعه موقت دیر گفت: یکی از باقیات و صالحاتی که انسان می‌تواند از خود بر جای بگذارد، کاشت درخت است

کد خبر ۴۵۶۰۷۸۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب