به گزارش خبرگزاری برنا؛ عبدالکریم گراوند در نشست با شهرداران استان بوشهر گفت:حبس بودجه به عنوان اهرم فشار برشهرداران قانونی نیست و شوراها باید بدانند اختلاف های خود با شهرداران را باید در فضای تعامل حل کنند.

وی بیان کرد: در قانون نباید گروکشی شود و شهرداران و شوراها باید در کنار هم برای خدمت رسانی به مردم گام بردارند.

گراوند خطاب به شهرداران استان بوشهر گفت: ورودی شهرها باید جذابیت داشته باشند و زیبایی ورودی ها با ساحل برای جذب گردشگران باید گره بخورد.

وی با تاکید براینکه برای تقویت حوزه گردشگری شهرها باید از امروز شروع کرد افزود: بافت بعضی از شهرها قدیمی است این درحالی است که شهرها باید دارای روح، نشاط و شادابی باشند وشهرداران باید با برنامه ریزی صحیح و اصولی زمینه احیا و توجه به مبلمان شهری را فراهم کنند.

گراوند اضافه کرد: از محل اعتبارات ارزش افزوده و آلایندگی سال گذشته پروژه های متعددی برای شهرها تعریف شد و امسال ضمن رعایت عدالت در توزیع اعتبارات باید این روند ادامه داشته باشد و براساس تقویم کاری پروژه های هفته دولت و دهه فجر مشخص شوند.

وی تاکید کرد: شهرهای گردشگر پذیر استان بوشهر باید در زمینه تقویت زیرساخت های گردشگری گام های اساسی بردارند.

استاندار بوشهر گفت: شهرها محل زندگی مردم به شمار می روند به همین دلیل تخصیص در حوزه مدیریت شهری با دقت و با نگاه عادلانه باید انجام شود.

وی برضرورت استفاده از فاضلاب برای آبیاری فضای سبز در شهرهایی که این امکان را دارند و استفاده از گونه های گیاهی که آب کمی مصرف می کنند، تاکید کرد.

استاندار بوشهر ادامه داد: برای حفظ محیط زیست پسماند شهرهای بوشهر، برازجان، چغادک، عالی شهر و تنگستان و شهرستان های جنوبی باید سامان یابد.

وی برضرورت توجه به مدیریت بحران تاکید کرد و افزود: سیل خوزستان و لرستان باید درس عبرتی باشد تا اجازه هیچ ساخت و سازی در مسیر مسیل ها و رودخانه ها داده نشود.

گراوند اظهارداشت: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل هایی که در منطقه ویژه وجود دارد باید از این قابلیت ها و تولیدات استفاده کرد.

وی بیان کرد: تامین نیازها از تولیدات داخلی استان بوشهر کمک به رونق تولید، اقتصاد و اشتغال است که باید مورد توجه شهرداران باشد.

گراوند افزود: استفاده شهرداران از تولیدات داخلی استان به عنوان یکی از ملاک های ارزیابی شهرداران در سال جاری به شمار می رود که باید مورد توجه باشد.