14:55:40 - پنج‌شنبه 2 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حج فرصتی برای وحدت مسلمانان و فریاد عدالت خواهی است
حج فرصتی برای وحدت مسلمانان و فریاد عدالت خواهی است
بوشهر- ایرنا- نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر گفت: حج نمونه‌ای از وحدت مسلمانان موحد و فرصتی برای فریاد عدالت خواهی است.

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز پنجشنبه درهمایش کارگزاران و مشتقان حج تمتع در استان بوشهر افزود: حج بهترین فرصت برای شکستن دیوار تفرقه و ایجاد اتحاد میان مسلمان است.
وی بیان کرد: وحدت مسلمانان، ایمان و تقوا ازمهمترین دستاوردهای مراسم حج است.
صفایی بوشهری اضافه کرد: حج یک مراسم آسمانی است که خداوند به جامعه مومنان هدیه کرده و سبب آموزش آموزه های معرفتی، عرفانی، سیاسی و اجتماعی می شود.
وی بیان کرد: حج واجبی است که مهمترین بخش آن شامل آمرزش همه گناهان و تربیت دوباره انسان است که در مابقی زندگی خود دچار گناه نشود.
صفایی بوشهری اظهار کرد: انسان با پوشیدن احرام و غسل ورود به اعمال حج با خدا عهد می بندد که گناه نکند، با طواف خانه خدا ثابت می کند خداوند محور زندگی و با سعی بین صفا و مروه به دنبال رضای خدا و در عرفات خداوند معرفت را نصیب مومنان می کند و با رمی جمره اعلام می کنید شیطان مرجوم من است.
وی یادآور شد: حج حواله ای است که خداوند نصیب برخی از افراد می کند که در حریم امنش شرکت کنند و با او بیعت ببندد.
مدیرحج و زیارت استان بوشهر گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده سهم این استان برای حج تمتع امسال ۸۱۷ نفر تعیین شده است.
عبدالرسول رنجبر افزود: از این مجموع سهمیه حج تمتع استان بوشهر۵۵ درصد معادل ۴۵۱ نفربه آقایان و ۴۵ درصد معادل ۳۶۶ نفر به بانوان اختصاص دارد.
وی اضافه کرد: مشتاقان دیار وحی استان بوشهر در حج امسال مدینه بعد هستند و اعزام‌ آنها از دهه سوم تیر ماه ۹۸ به مکه انجام می شود.
رنجبر ادامه داد: مشتاقان بوشهری زیارت خانه خدا از این استان در قالب هفت کاروان سازمان دهی شده اند که از این شمار یک کاروان مربوط به اهل سنت است.
وی یادآور شد: سال گذشته ۸۷۵ نفر از استان بوشهر عازم دیار وحی شدند.
۶۰۴۷/۶۰۴۳

خبر جدید  23میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان تنگستان پرداخت شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب