16:37:45 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حمایت دولت از طرح‌های دانش‌بنیان
حمایت دولت از طرح‌های دانش‌بنیان
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: دولت از شرکت‌هایی که در زمینه طرح‌های دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند از طریق منابع صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت می‌کند.

حمایت دولت از طرحهای دانشبنیانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، مسعود برومند در حاشیه نخستین نشست تخصصی جلبک؛ تدوین نقشه راه، توسعه فناوری و صنایع جانبی، از اجرای طرح آزمایشی شناسایی مزیتهای سرمایهگذاری با توجه به اسناد بالادستی و تمرکز بر اقتصاد دانش بنیان در ۱۰ استان خبرداد و افزود: در اجرای این طرح مزیتهای هر استان برای سرمایهگذاری مشخص شود.

وی هدف از اجرای این طرح را تمرکز بر سرمایهگذاری با توجه به مزیتهای هر استان عنوان و اضافه کرد: در استان بوشهر با توجه به شرایط موجود بر طرحهایی در حوزه شیلات، دریا و انرژی تمرکز و از شرکتهایی که در این زمینهها کار میکنند حمایت خواهد شد.

خبر جدید 

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم تحقیقات و فناوری یکی از سازوکارهای طراحی شده برای حمایت از شرکتها را استفاده از منابع صندوق نوآوری و شکوفایی دانست و گفت: این صندوق از شرکتهای دانش بنیان حمایت میکند و تا ۵۰ درصد در سرمایهگذاری آنها مشارکت خواهد کرد.

وی با اشاره به نقش پارکهای علم و فناوری در حمایت از فعالان حوزه دانش بنیان، بیان کرد: یکی از فعالیتهای پارکها شناسایی سرمایهگذاران بخش خصوصی و هدایت سرمایه آنها به سمت کارهای نوین و اقتصاد دانشبنیان است.

خبر جدید  باران شدید در بوشهر

برومند پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر را یکی از پارکهای فعال در کشور عنوان کرد و افزود: وزارت علوم تلاش میکند با ایجاد تعامل میان پارکهای علم و فناوری و دانشگاهها، زمینه تبدیل طرحهای پژوهشی به محصول را فراهم کند؛ افزون بر این، امسال سازوکاری طراحی شده که از یافتههای پژوهشی بیشتر استفاده شود.


منبع :: http://boushehr.iribnews.ir

خبر جدید  تداوم گرمای هوا در استان بوشهر
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب