8:00:16 - شنبه 11 آوریل 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دروس عملی دانشگاه خلیج فارس شهریورماه ارائه می‌شوند
دروس عملی دانشگاه خلیج فارس شهریورماه ارائه می‌شوند
کمیته برنامه‌ریزی و پایش کلاس‌های مجازی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تمامی دروس عملی پس از عادی شدن شرایط، احتمالا در شهریورماه یا هفته‌های اول نیمسال آتی، برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به دنبال گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور، کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌ها برگزار نمی‌شوند و این مراکز آموزشی اقدام به برگزاری این کلاس‌ها به صورت مجازی کرده اند.
بر همین اساس، کمیته برنامه‌ریزی و پایش کلاس‌های مجازی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در اطلاعیه ای، شرایط ادامه فعالیت‌های آموزشی این دانشگاه در نیمسال جاری را اعلام کرده است.
طبق این اطلاعیه، سیاست قطعی دانشگاه بر ارائه مجازی دروس نیمسال جاری است و تمامی فعالیت‌های آموزش‌های مجازی دانشگاه در دروس نظری و بخش نظری دروس نظری-عملی، تمامی دروس عمومی و اختصاصى، در همه مقاطع تحصیلی، ادامه خواهد یافت.
حداقل‌های لازم برای برگزاری مجازی دروس شامل برگزاری آنلاین کلاس، همراه با ضبط و بارگذاری آن در سامانه و یا تولید محتوا (با استفاده از پاورپوینت، فایل pdf یا جزوه و توضیحات صوتی همراه با هر اسلاید با زمان تقریبی ۳۰ دقیقه به ازای هر ساعت کلاس) است.

همچنین، در صورتی که جلسات آموزشی به صورت آفلاین بارگذاری شوند، برگزاری حداقل یک جلسه آنلاین یا تالار گفتگو به ازای هر سه جلسه آفلاین ضروری است. در هر صورت مسئولیت برگزاری جلسات پرسش و پاسخ و رفع اشکال با استاد درس است.

مدیران گروه‌های دروس عمومی و سرویسی (معارف اسلامی، ادبیات فارسی، ریاضی) موظفند با همکاری اعضای هیات علمی گروه نسبت به بارگذاری محتوای آموزشی آفلاین یا ارائه آنلاین دروس اقدام کرده و با همکارس گروه فناوری اطلاعات، ضمن اطلاع رسانی به دانشجویان، امکان دسترسی دانشجویان همه گروه‌های هر درس را به محتوای بارگذاری شده یا آموزش آنلاین فراهم کنند.

خبر جدید  تفاهم‌نامه همکاری آموزشی و تحقیقاتی بین دانشگاه خلیج فارس و رستوک آلمان به امضا رسید

اساتید می‌توانند از طریق سامانه آموزش مجازی دانشگاه، کلیه فعالیت‌های علمی دانشجویان (انجام تکالیف، حضور در سامانه، و شرکت در کلاس درس آنلاین) را رصد کنند، ولی با توجه به مشکلات فنی احتمالی و عدم دسترسی بعضی از دانشجویان به اینترنت پرسرعت، غیبت دانشجو در کلاس‌های آنلاین باعث حذف درس نمی‌شود. به هر حال، دانشجویان موظف به پیگیری دروس از طریق کلاس‌های ضبط شده یا محتوا‌های بارگذاری شده هستند.
اساتید می‌بایست برنامه آموزشی را به طریقی مدیریت کنند که حتی المقدور برنامه آموزشی نیمسال جاری در بازه زمانی برنامه ریزی شده پایان یابد، هر چند که به دلیل شرایط ویژه موجود تطویل نیمسال نیز قابل تصور است.

با توجه به برگزاری ۳ هفته کلاس‌ها به صورت حضوری، برگزاری ۱۳ هفته باقی مانده بایستی برنامه ریزی و مدیریت شود تا کلاس‌ها حتی المقدور بر طبق تقویم آموزشی به پایان برسد.
امتحانات پایانی دروس نیمسال جاری، پس از عادی شدن شرایط، به صورت حضوری برگزار خواهد شد.
تمامی دروس عملی (کارورزی، کارگاهی، آزمایشگاهی) پس از عادی شدن شرایط، احتمالا در شهریور ماه یا هفته‌های اول نیمسال آتی، برگزار خواهند شد.   بیشتر بخوانید: دروس عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی دانشگاه کردستان پس از بازگشایی این مجموعه ارائه می‌شوند
در صورتی که استاد درس، گروه و دانشکده تشخیص دهد امکان ارایه بخش عملی برخی از دروس نظری- عملی یا درس عملی به صورت مجازی وجود دارد پس از تایید کمیته برنامه ریزی و پایش آموزش مجازی قابل ارایه می‌باشد. قابل ذکر است ارایه مجازی دروس کارورزی و کارآموزی مجاز نیست.
با توجه به شرایط ویژه جاری، اگر به تشخیص دانشگاه، دانشجویی به برنامه‌های آموزش مجازی دانشگاه دسترسی نداشته یا به دلیل آسیب‌های فردی یا خانوادگی ناشی از شیوع ویروس کرونا قادر به بهره گیری از آموزش‌های مجازی دانشگاه نباشد، در صورت درخواست دانشجو، حذف یک یا چند درس، بدون رعایت الزامات حداقل واحدهاى انتخابى در هر نیمسال، و یا حذف کامل نیمسال تحصیلی، بدون احتساب در سنوات تحصیل دانشجو، امکان پذیر است.

خبر جدید  حبیبى، سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس شد

با توجه به قطعی بودن سیاست دانشگاه مبنی بر اجرای مجازی نیمسال جاری، دانشکده‌ها موظف هستند، با لحاظ کردن سیاست ارائه مجازی حداکثری دروس، لیست دروسی که برگزاری مجازی آن‌ها به هیچ وجه امکان پذیر نیست را حداکثر تا ۲۰ فروردین به معاونت آموزشی اعلام کنند تا از لیست دروس نیمسال جاری و برنامه آموزشی اساتید حذف شوند.

به جهت پیشگیری از اختلال در ادامه تحصیل دانشجویانی که در نیمسال جاری فارغ التحصیل می‌شوند، حتی الامکان از حذف دروس این دانشجویان اجتناب شود.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی نوبت دوم (شبانه) یا نوبت اول (روزانه) که به علت اتمام سنوات مجاز تحصیلی به عنوان دانشجوی شهریه پرداز ثبت نام کرده اند، در صورتی که در نیمسال جاری هیچگونه واحد درسی اخذ نکرده و از پایان نامه خود نیز دفاع نکنند، از پرداخت شهریه نیمسال جاری معاف هستند.
ارائه طرح تحقیق و دفاع از پایان نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی که به تایید استاد راهنما آمادگی دفاع داشته باشند بصورت برخط (آنلاین)، در چارچوب شیوه نامه‌ای که مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهیه و ابلاغ خواهد کرد، انجام خواهد شد.
به دانشجویان دکتری که می‌بایست در نیمسال جاری در آزمون‌های جامع و بسندگی زبان شرکت کنند یا از پیشنهاده دکتری خود دفاع کنند، فرصت داده خواهد شد تا موارد فوق را با یک نیمسال تاخیر انجام دهند.

خبر جدید  كشتار مسلمانان هند سازمان يافته است

به همکاران توصیه می‌شود، با اولویت قائل شدن برای اجرای آنلاین برنامه آموزشی، حتی الامکان کلاس‌های آنلاین را در قالب برنامه هفتگی نیمسال جاری برگزار کرده و از دیگر قابلیت‌های سامانه مدیریت آمورش دانشگاه نیز جهت هر چه غنی‌تر کردن آموزش مجازی استفاده کنند.

با توجه به اینکه انواع ارزشیابی‌های مستمر و غیرمتمرکز از طریق تکالیف، پروژه و… از طریق سامانه مدیریت آموزش دانشگاه امکان پذیر است، به همکاران توصیه می‌شود از قابلیت‌های مذکور نیز برای ارزیابی عملکرد دانشجویان استفاده کنند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب