13:55:17 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رزمایش پرتویی در بوشهر برگزار می شود
رزمایش پرتویی در بوشهر برگزار می شود
بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: دومین رزمایش پرتویی ۱۲ اردیبهشت ماه با حضور دستگاه های اجرایی دراین استان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز یکشنبه درشورای پدافند غیرعامل استان بوشهر افزود: نیروگاه اتمی بوشهر از جمله نیروگاه های ایمن به شمار می آید اما برگزاری این رزمایش باهدف ارتقای سطح آمادگی مردم و جامعه پیرامونی از جمله ضرورت هایی است که باید به آن توجه شود.
وی بیان کرد: با توجه به تاثیرگذاری استان و وجود تاسیسات مهم صنایع نفت و گاز در استان بوشهر نظام و حاکمیت باید به این استان نگاه ویژه ای داشته باشند.
گراوند اضافه کرد: تلاش می شود درقالب رزمایش پرتوی ضمن آموزش، امکانات استان سنجیده و نقاط قوت و ضعف و روزنه های آسیب های دستگاه های اجرایی در زمان وقوع حوادث بررسی شود.
وی اظهار داشت: هرچند نیروگاه اتمی از ایمنی بالایی برخوردار است اما در بهترین نیروگاه ها آژانس الزاماتی دارد که آمادگی های لازم را باید در زمان حادثه داشته باشد.
استاندار بوشهر گفت: تعیین کارگروه نظات برای نظارت و ارزیابی سایر کارگروه ها و بررسی کاستی ها و شناسایی نقاط قوت و ضعف ضروری است.
گراوند بیان کرد: با توجه به اینکه براساس سناریوی نوشته شده در این رزمایش باید تخلیه پیرامونی نیروگاه اتمی انجام شود و این امر نباید عاملی مشکل ساز تلقی شود به همین دلیل تقویت راه های دسترسی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی بر ضرورت تامین امکانات لازم دستگاه های موثر در بحث پدافند غیرعامل از جمله هواشناسی، آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر و صدا و سیما تاکید کرد.
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: ارتقای سطح آموزش مدیران و تیم های عمل کننده برای مقابله با حوادث پرتویی و ارزیابی نقاط قوت و ضعف نیروی انسانی، تجهیزات آموزشی و آمادگی همگانی برای مقابله با عملیات روانی دشمن از جمله هدف های برگزار رزمایش پرتویی در این استان است.
سردار علی رزمجو افزود: با توجه به وجود عملیات های روانی دشمن ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی، ستاد قرارگاه پدافد پرتویی و کاهش سطح آسیب پذیری از جمله مواردی است که تلاش می شود در این رزمایش به آن برسیم.
وی اضافه کرد: با فعال شدن قرارگاه تاکتیکی و کارگروه های تخصصی انتشار آلودگی رصد و پایش، محصور سازی، نظم و امنیت عمومی، نمونه برداری و رفع آلودگی تجهیزات، اسکان اضطراری و امداد و نجات، انتقال و درمان تحت فرماندهی متمرکز تا عادی سازی شرایط ادامه می یابد.
وی یادآور شد: قرارگاه اصلی رزمایش در استانداری بوشهر و هفت منطقه دیگر دیده شده است.
۶۰۴۷/۶۰۴۳

خبر جدید  بازیکنان دریانوردان تجربه لازم برای ملی پوش شدن ندارند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب