13:22:02 - یکشنبه 19 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رسانه ها در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون نقش ایفا کنند
رسانه ها در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون نقش ایفا کنند
گناوه- ایرنا- معاون بهداشتی و مسئول مبارزه با بیماری های غیرواگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: اطلاع رسانی برای شرکت عموم مردم در اجرا و نتیجه بخش بودن طرح بسیج ملی کنترل فشار خون یک ضرورت است که در این ارتباط رسانه ها نقشی مهم باید ایفا کنند.

هادی جوانبخت روزیکشنبه درگفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود:این طرح با هدف شناسایی، شروع مراقبت ودرمان بیماران مبتلا به فشار خون و افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها و اهمیت تشخیص زودرس و کنترل فشار خون بالا از ۲۷ اردیبهشت آغاز و تا ۱۵ تیرماه سال جاری ادامه می یابد.
وی اظهارداشت: گروه هدف در این طرح همه افراد ۳۰ سال و بالاتر ایرانی و غیر ایرانی ساکن در کشور، بیماران کلیوی و زنان باردار در همه گروه های سنی و افراد غیر ایرانی که در سامانه یکپارچه سیب ثبت شدند، است.
جوانبخت بیان کرد: باتوجه به اینکه دوران بارداری دوران حساس و پر خطری است و بیشتر زنان در این دوره مبتلا به بیماری فشار خون بالا می شوند که پر خطر است، کنترل و مراقبت آن در این دوران بسیار مهم است و توصیه می شود دراین طرح شرکت کنند.
مسئول مبارزه با بیماری های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: فشار خون بالا بطور معمول بدون علامت است و به همین دلیل به آن قانون خاموش می گویند.
وی بیان کرد: تنها راه تشخیص بیماری فشار خون اندازه گیری منظم آن است و مردم می توانند با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه های بهداشتی و خانه های بهداشت در این شهرستان توسط کارکنان بهداشت و افراد دوره دیده از وضعیت خود آگاه شوند.
شهرستان گناوه با ۱۰۳ هزارنفر جمعیت در شمال استان بوشهر قراردارد.
۶۰۴۳/۶۱۶۴

خبر جدید  سم استفاده شده برای مقابله با ملخ ها در بوشهر مورد تایید است


منبع :: رسانه ها در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون نقش ایفا کنند

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب