به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دکتر مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان گفت: نکته قابل توجه در استان بوشهر رغبت بخش خصوصی برای کمک به دولت در حوزه ورزش است به طوری که تعداد باشگاه های خصوصی از ۵۰۰ باشگاه در سال ۹۲ به ۱۱۰۰ باشگاه در سال ۹۷ رسیده و رشد بیش از دو برابری داشته است. امروز توفیق داشتیم تا به همراه رئیس جمهور محترم در جمع مردم عزیز و شریف استان بوشهر باشیم. امروز ۴ فاز پارس جنوبی توسط دولت تدبیر و امید به بهره برداری می رسد که کار بزرگی در حوزه صنعت استان و شهرستان عسلویه است.

خبر جدید 

وی ادامه داد: در بخش ورزش پنج پروژه را به دستور رئیس جمهور افتتاح خواهیم کرد که مجموعاً ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع مختلف برای ساخت این ورزشگاه ها هزینه شده است. نکته مهمی که وجود دارد این است که این ورزشگاه ها در مدت زمان کوتاهی ساخته شدهاند و چهار پروژه در عرض یک سال به بهره برداری رسیدند. امیدواریم با افتتاح این پروژه ها گامهای خوبی در جهت رشد و توسعه ورزشی استان برداریم. هرچند در گذشته هم استعدادهای زیادی از استان بوشهر در تیمهای ملی ما حضور داشتند اما امیدوارم با افتتاح این پروژه ها شاهد تحولات خوبی در ورزش استان و بروز و ظهور استعدادهای فراوانی در استان باشیم.

خبر جدید  وزیر بهداشت به بوشهر سفر کرد

سلطانی فر تصریح کرد: خوشبختانه استان بوشهرسرانه ورزشی خوبی دارد و این سرانه از ۶۴ سانتی متر مربع به یک متر ۱۴ سانتی متر مربع افزایش پیدا کرده است. همچنین در سال ۹۲ هیچ خانه ورزش روستایی در استان وجود نداشت ولی درسال ۹۷ تعداد ۶۳ خانه ورزش روستایی به بهره برداری رسیده است. تعداد سمن های جوانان از دو سمن در سال ۹۲ به ۳۵ سمن در سال ۹۷ رسیده است. نکته قابل توجه در استان بوشهر حضور بخش خصوصی برای کمک به دولت در حوزه ورزش است به طوری که تعداد باشگاه های خصوصی از ۵۰۰ باشگاه در سال ۹۲ به ۱۱۰۰ باشگاه در سال ۹۷ رسیده و رشد بیش از دو برابری داشته است.

خبر جدید  دیدار شهردار خارگ با استاندار بوشهر/ مذاکره برای خرید کشتی