19:43:49 - سه‌شنبه 5 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روند توسعه و تقویت ارتباطات در دشتی و تنگستان تسریع شود
روند توسعه و تقویت ارتباطات در دشتی و تنگستان تسریع شود
بوشهر – نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی خواستار توسعه بیش از پیش پوشش تلفن همراه و اینترنت در این دو شهرستان شد.

سید کمال‌الدین شهریاری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: پس از خصوصی سازی، ساختار تعریف شده برای ارائه خدمات عمومی اجباری تحت عنوان برنامه USO از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایجاد زیرساخت‌ها در مناطق روستایی و شهرهای کوچک به خوبی اجرا نشده است.

وی بیان کرد: اپراتورها نیز علیرغم تعهدات خود طی اصل ۴۴ قانون اساسی، بیشتر در شهرهای بزرگ ارائه خدمات می‌کنند و هیچ انگیزه‌ای برای رفتن به روستاها و پوشش شبکه در روستاها و شهرهای کوچک ندارند.

خبر جدید  اشتغال در صنایع استان بوشهر حق اهالی محیط پیرامونی است

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در دو سال اخیر پیگیری‌های متعددی برای توسعه ارتباطات در دو شهرستان دشتی و تنگستان انجام شده است و حتی به طرح سوال ملی و منطقه‌ای از وزیر ارتباطات نیز منجر شد.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال این پیگیری‌ها اپراتورهای ایرانسل و همراه اول، در دو سال اخیر با راه اندازی چندین آنتن bts در شهرها و روستاهای دشتی و تنگستان اقدام کردند که با پوشش نسبتاً مناسب و ارائه اینترنت ۳g و ۴g، جمعیت قابل توجهی از مردم شریف دو شهرستان از این خدمات بهره‌مند شدند.

خبر جدید  وضعیت فعلی تیم پارس جم زیبنده استان بوشهر نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: با این وجود هنوز روستاها و مناطقی در دشتی و تنگستان از خدمات و پوشش مناسب تلفن همراه و اینترنت برخوردار نیستند.

وی با اشاره به بررسی آخرین وضعیت توسعه ارتباطات در جلسه اخیر خود با مدیر عامل شرکت مخابرات ایران تاکید کرد: تسریع در ایجاد شبکه اینترنت FTTX در شهرهای خورموج و اهرم، گسترش اینترنت ۴G و ۳G در روستاهای دشتی و تنگستان، حل مشکل آنتن دهی و پوشش تلفن همراه اول و مشکلات تلفن ثابت در مناطق روستایی و شهری مورد تاکید قرار گرفت.

خبر جدید  وزارت نفت موظف به حمایت از تیم پارس جنوبی جم است

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس ادامه داد: این مشکلات با اعزام کارشناسان به دو شهرستان مجدداً احصا شوند و در اسرع وقت نسبت به تکمیل تعهدات مخابرات و توسعه زیرساخت‌ها اقدام شود.

کد خبر ۴۵۶۰۲۸۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب